Góra śmieci rośnie na polu w Łazach

2
624

Nielegalne wysypisko na terenie dawnego PGR Łazy funkcjonuje od kilku lat. Trzeba było posta w mediach społecznościowych, by sprawą zainteresowały się odpowiednie służby i właściciel nieruchomości.

Na jednym z lokalnych forów pojawia się post ze zdjęciami pokazującymi rozległe wysypisko śmieci wśród pól. Oburzeni internauci krytykują zarówno „sprawców”, którzy wyrzucili śmieci, jak i samorząd, który nie interesuje się łamaniem przepisów. Lokalni radni dopytują o lokalizację nielegalnego wysypiska i deklarują zgłoszenie sprawy do odpowiedniego wydziału gminy.

– Jak tylko dowiedzieliśmy się o jego istnieniu, natychmiast podjęliśmy stosowne działania -poinformował nas zastępca wójta Marcin Kania. – Udało się nam skontaktować z właścicielem tego terenu, prosząc go o uprzątnięcie śmieci. Czekamy na informację zwrotną o jego kolejnych działaniach. Z tego co wiem, zwrócił się też do Policji – mówił 18 stycznia.

śmieci, nielegalne wysypisko, elektrośmieci,Łazy, Lesznowola

Policja potwierdza przyjęcie zgłoszenia od właściciela terenu w dniu 19 stycznia. Jak twierdzą okoliczni mieszkańcy śmieci na tym terenie wyrzucane są od co najmniej 3 do 5 lat. Stopień rozkładu niektórych śmieci czy porośnięcie jednej z gór ziemi, która częściowo pokrywa odpady, zdają się potwierdzać te informacje. Czy właściciel działki wcześniej tego nie zauważył? Zgodnie z prawem to właściciel nieruchomości jest zobowiązany do ich uprzątnięcia. Z kolei gmina ma narzędzia do tego, by wyegzekwować wywiązywanie się z tego obowiązku. Część mieszkańców jest oburzona tym, że urzędnicy nie zainteresowali się nielegalnym wysypiskiem wcześniej. W związku z tym, że działka znajduje się wśród pól, przy gruntowej drodze, gminne służby raczej nie pojawiają się na tym terenie. W takim wypadku dopóki ktoś nie zgłosi problemu do gminy, może on pozostać niezauważony. W gminach, w których funkcjonuje straż miejska, można zwracać się bezpośrednio do niej.

śmieci, nielegalne wysypisko, elektrośmieci,Łazy, Lesznowola

Na polach przy ul. Gruntowej ostatnio pojawiła się góra tosterów jednej firmy. Raczej nie pochodzą od osoby prywatnej i najprawdopodobniej zostały wyrzucone hurtem przez jakąś firmę. W tym wypadku może to być trop dla policji. W przypadku pozostałych odpadów namierzenie sprawcy jest mało prawdopodobne. Wśród starszych śmieci na tym nielegalnym wysypisku również nie brakuje niebezpiecznych dla środowiska elektrośmieci, które można oddać do PSZOK. Między meblami, opakowaniami po środkach chemicznych i oponach znajdziemy również telewizory, monitor komputerowy a nawet lodówkę.

Czytaj także: Lokal za Grunt- będzie więcej mieszkań?

śmieci, nielegalne wysypisko, elektrośmieci,Łazy, Lesznowola

 

 

 

 

 

2 KOMENTARZE

  1. Dokładnie, skutek kolejnych reform (w tym BDO), które tylko utrudniają legalne oddanie np elektrozłomu czy części samochodowych.

  2. Ot i skutki reformy śmieciowej i najwyższych w Polsce cen śmieci. Żeby oddać śmieci do PSZOK trzeba mieś zaświadczenie z gminy, które w dostaje się na zaświadczenie ze spółdzielni. To niema się co dziwić że łatwiej wywieść w pole.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię