Góra Kalwaria z okien autosana H9-21

0
298

Tym razem autosan H9-21 Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej powiezie nas przez zakamarki gminy Góra Kalwaria.

Już 24 lipca czeka nas kolejna wycieczka przez znane i nieznane miejsca naszego powiatu. Odbędziemy podróż w czasie i przestrzeni, a to za sprawą autosanu H9-21 – jednego z flagowych pojazdów produkowanych w sanockiej fabryce. To cudeńko polskiej motoryzacji będzie jednak tylko jedną z wielu atrakcji, które czekają nas tego dnia.

– Mieszkasz w powiecie piaseczyńskim od urodzenia? Może sprowadziłeś się tu niedawno? A może interesują Cię ciekawe miejsca wokół Warszawy? Te wycieczki są dla wszystkich – dzięki niezawodnemu przewodnikowi Stanisławowi Hofmanowi, poznasz historię regionu, nieznane miejsca ukryte poza głównymi drogami, ciekawostki, a przede wszystkim zachwycisz się różnorodnością okolic Piaseczna, Konstancina-Jeziorny, Góry Kalwarii, Tarczyna i Prażmowa – opisują organizatorzy z Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej.

Po Urzeczu, Tarczynie i Prażmowie przyszedł czas na południowe części powiatu, czyli gminę Góra Kalwaria. Podczas wycieczki przewodnik będzie opowiadał o tym, co pojawi się za oknami i o terenach przez które będziemy przejeżdżać. W najciekawszych miejscach, lub tam, gdzie nie da się dojechać, zatrzymamy się i dojdziemy na piechotę.

Wyjazd ze stacji Piaseczno Miasto (ul. Sienkiewicza 14) o godz. 10.00, zaś powrót ok. 13.00. Bilety w cenie 10 zł do nabycia na stronie internetowej wąskotorówki.

Wycieczki zabytkowym autosanem H9-21 są możliwe dzięki dofinansowaniu ze Starostwa Powiatowego w Piasecznie.

Czytaj również: Most w Czersku do remontu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię