Góra Kalwaria wprowadza ograniczenia w związku z koronawirusem

0
183

Ze względu na groźbę rozprzestrzeniania się koronawirusa, burmistrz Góry Kalwarii Arkadiusz Strzyżewski zalecił jednostkom organizacyjnym gminy, szkołom i przedszkolom działania, które zwiększą bezpieczeństwo mieszkańców

🔹Ośrodek Kultury, biorąc pod uwagę realne zagrożenie zdrowia uczestników imprez kulturalnych, do przynajmniej 27 marca odwołał szereg biletowanych imprez i seansów kinowych. W sobotę nie odbędzie się koncert „Pomoc dla Gabrysi”, natomiast w niedzielę Teatralna Niedziela, Spotkanie z Filharmonią, a w kolejnych dniach spektakl „Kobieta idealna” i koncert dla Janka. Odwołany został już także koncert symfoniczny „Nova Jerozolima”, który miał się odbyć 19 kwietnia. Będzie przełożony na dogodny termin jesienny.
Nie odbędzie się także dzisiejsze spotkanie z burmistrzem z okazji Dnia Sołtysa oraz wtorkowe spotkanie z doradcą zawodowym „Zaplanuj przyszłość zawodową swojego dziecka” w Ośrodku Kultury.
Odwołany został również weekendowy turniej siatkówki w Górze Kalwarii.
🔸Ze względu na szczególne zagrożenie dla osób starszych, burmistrz zalecił Ośrodkowi Kultury czasowe zawieszenie zajęć Uniwersytetu Trzeciego Wieku i innych aktywności dla seniorów. O unikanie większych skupisk ludzkich do osób starszych wczoraj zaapelował Główny Inspektorat Sanitarny. „Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych” – napisał w komunikacie.
🔹W przypadku placówek oświatowych, wojewoda, kuratorium, a także burmistrz rekomendują rezygnację lub przełożenie wyjazdów na wszelkie wycieczki – nie tylko w inne regiony kraju i zagraniczne, ale również do kina i teatru czy inne wydarzenia, które mogą gromadzić w jednym miejscu większą liczbę osób. Póki co nie ma odgórnego nakazu zawieszania zajęć lekcyjnych. Jeśli tylko się on pojawi, zostanie wdrożony w życie.
🔸Mieszkańców prosimy natomiast o ograniczenie wizyt w urzędach, jeśli nie są one konieczne w najbliższym czasie, nie wynikają z potrzeby pilnego załatwienia spraw. Zwracamy się o telefoniczny kontakt z pracownikami gminy, a także przy użyciu poczty elektronicznej lub e-urzędu.

Informacja prasowa