Gmina zaszczepi seniorów przeciw grypie

0
414

Wbrew wcześniejszym informacjom o zaniechaniu finansowania szczepień przeciw grypie przez samorząd, ruszają zapisy na darmowe szczepienia dla osób powyżej 55 roku życia.

Lokalną społeczność Konstancina-Jeziorny w ostatnich tygodniach poruszyła informacja o tym, że gmina nie planuje w tym roku dofinansowania szczepień przeciw grypie dla seniorów. Powodem, który podano jednemu z naszych czytelników miało być śladowe zainteresowanie szczepieniem w roku ubiegłym. Więcej pisaliśmy o tym w ubiegłym tygodniu: Szczepienia nie dla wszystkich.

– Ktoś musiał podać błędną informację. Na ten cel w budżecie mamy od początku roku 60 tys. złotych – poinformował nas burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Został ogłoszony konkurs na realizację programu szczepień przeciw grypie, zgłosiły się trzy podmioty, z których najlepszą ofertę przedstawił konstanciński ZOZ i to on będzie szczepił mieszkańców.

Bezpłatne szczepienia ruszyły w poniedziałek 4 października. Oferta skierowana jest do mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, którzy ukończyli 55 lat.

– Akcja będzie prowadzona w przychodniach Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Konstancinie-Jeziornie (przy ulicach Pocztowej oraz Wareckiej), Słomczynie i Opaczy – informuje gmina i zaznacza, że ze szczepień przeciw grypie finansowanych przez samorząd mogą skorzystać seniorzy, którzy nie ukończyli 74 lat. Powyżej tego wieku bowiem mogą oni skorzystać z bezpłatnych szczepień finansowanych przez rząd, podobnie jak lekarze, farmaceuci, nauczyciele czy pracownicy domów opieki.

– Grypa jest szczególnie niebezpieczna dla osób starszych. Przed chorobą i związanymi z nią powikłaniami, które dotykają m.in. układu oddechowego czy sercowo-naczyniowego, można się łatwo ustrzec. Wystarczy się zaszczepić – najlepiej na początku sezonu grypowego, czyli jesienią. Ważne, żeby to zrobić przed szczytem zachorowań – zachęca gmina. Na szczepienia trzeba się wcześniej zapisać. Szczegółowe informacje są podane na stronie internetowej przychodni.

Czytaj również: Szczepienia nie dla wszystkich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię