Gmina przejęła Poniatówkę

0
619

Powiat wydzierżawił gminie Piaseczno zabytkowy budynek „Poniatówki”. Jaka przyszłość czeka ten uroczy budynek w środku parku?

Właścicielem „Poniatówki”, niepozornego budynku w Parku Książąt Mazowieckich przy Chyliczkowskiej, jest powiat piaseczyński, ale to gmina była zainteresowana przejęciem budynku.
– Na mocy podpisanej 5 stycznia umowy Powiat wydzierżawił Gminie Piaseczno stojący w Parku Chyliczkowskim dworek na 10 lat. W budynku realizowane będą zadania własne gminy, zgodnie z obowiązującym planem zagospodarowania przestrzennego – informuje Starostwo Powiatowe. – Nowi gospodarze zapewniają, że po remoncie Poniatówka stanie się miejscem przyjaznym mieszkańcom i wielofunkcyjnym.
„Poniatówka” jest jednak w opłakanym stanie od lat. Zanim powstanie jakakolwiek realna koncepcja na zagospodarowanie tego miejsca trzeba ocenić, w jakiej kondycji jest budynek.
– W chwili obecnej trwa podpisywanie umowy na wykonanie ekspertyzy technicznej i inwentaryzacji budowlanej zabytkowego budynku „Poniatówki”, która oceni, w jakiej kondycji jest budynek – informuje nas Anna Grzejszczyk z Biura Promocji Miasta i Gminy Piaseczno. – Zostało również przygotowane i rozesłane zapytanie ofertowe na wykonanie analizy historycznej zabytkowego budynku „Poniatówki”.
Do zeszłego piątku do godziny 16.00, czyli do ostatecznego terminu, wpłynęło 6 ofert.
– Po otrzymanej analizie historycznej oraz ekspertyzie technicznej i inwentaryzacji budowlanej przystąpimy do przygotowywania zapytania ofertowego na wykonanie koncepcji architektonicznej, która będzie podstawą do opracowania dokumentacji projektowej. A następnie, jeśli będą
wystarczające środki finansowe w budżecie Gminy, to przystąpimy do procedury przetargowej na realizację inwestycji – mówi Anna Grzejszczyk. – Na dzień dzisiejszy nie jest znany zakres ani termin ewentualnego remontu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię