GDDKiA ogłasza przetarg na budowę odcinka S7 od lotniska do Lesznowoli

0
946

W czwartek Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad poinformowała, że ogłasza przetarg na budowę pierwszego z trzech odcinków S7 Warszawa-Grójec.

Umowę z wyłonionym wcześniej wykonawcą – Rubau Polska GDDKiA rozwiązała 16 maja br.

– Po odstąpieniu od umowy z Rubau Polska, ponownie wybieramy wykonawcę, który zaprojektuje i wybuduje pierwszy z trzech odcinków południowego wylotu z Warszawy w ciągu S7 do Grójca. Chodzi o odcinek od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola – poinformowała w czwartek GDDKiA. – Wysłaliśmy ogłoszenie o zamówieniu do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, co oznacza, że postępowanie zostanie wszczęte w najbliższych dniach.

Wykonawca będzie musiał kontynuować projektowanie, uzyskać decyzję ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej), wybudować trasę oraz uzyskać decyzję o pozwoleniu na użytkowanie oraz oddanie do użytku nowej drogi.

GDDKiA ogłosiło postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego. Termin składania ofert został wyznaczony na 3 września 2019 r.

Trasa ma powstać w ciągu 29 miesięcy od daty zawarcia Umowy. GDDKiA planuje podpisać umowę, jeżeli nie wpłyną odwołania, w lutym 2020 r.

– Po wybudowaniu drogi S7 Warszawa – Grójec kierowcy zyskają nowy wyjazd z Warszawy w kierunku Krakowa. W efekcie podróżujący na południe kraju od Południowej Obwodnicy Warszawy (S2) do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego, a w przyszłości również do Krakowa, dojadą bezkolizyjną drogą ekspresową – tłumaczy inwestor.

Czy uda się pojechać nową trasą przed wakacjami 2022 roku, czas pokaże.