Fontanna ozdobi kolejny staw

1
618

Staw w Mysiadle wzbogaci się o fontannę. Na montaż urządzenia trzeba jednak poczekać do wiosny.

Jak powiedziała nam sołtys Mysiadła Bożena Obłucka, zainstalowanie na stawie w Mysiadle fontanny to jej własny pomysł. Inicjatywa spotkała się z uznaniem Rady Sołeckiej i lokalnej społeczności i podjęto decyzję o przeznaczeniu na to zadanie środków sołeckich z roku 2020. Rada Gminy zatwierdziła tę inwestycję w budżecie podczas wrześniowej sesji. Łącznie na zakup i montaż fontanny gmina wyda blisko 26,5 tys. złotych.

– Zakup fontanny zostanie zrealizowany w tym roku, ale zamontujemy ją dopiero w roku przyszłym, bo teraz właściwie zaraz trzeba by ją rozmontowywać na zimę – wyjaśnia sołtys Bożena Obłucka. – Fontanna będzie podświetlona na kolorowo i mam nadzieję, że nasz staw stanie się dzięki temu jeszcze atrakcyjniejszym miejscem dla mieszkańców.

W ostatnich latach otoczenie stawu w Mysiadle zostało znacząco uporządkowane, pojawiły się estetyczne ławki, alejki, dystrybutor z karmą dla kaczek. W sezonie letnim obok stawu odbywają się różne imprezy, w tym projekcje kina plenerowego, koncerty, warsztaty a ostatnio nawet rodzinne wyścigi kajakowe.

Czytaj również: Smog straszy w uzdrowisku

1 KOMENTARZ

  1. Widać, ze wybory wkrótce! 😉
    Zaraz będą malować pasy na biało a trawę na zielono. A po wyborach będzie jak zwykle. Bo ekipa w gminie się nie zmienia, tylko zmieniają stołki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię