Film i wykład o smogu

0
187

Kolejne spotkanie w ramach akcji #KULTURAdlaKLIMATU dotyczyć będzie smogu. Już dziś w CEM odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego pt. “Smog Wars” oraz wykład o smogu.

W sali widowiskowej w CEM przy ul. Jana Pawła II 55 w czwartek 27 lutego spotkanoie poświęcone smogowi rozpocznie pokaz filmu dokumentalnego „Smog Wars” o godzinie 17.30. Jest to pierwszy długometrażowy film dokumentalny poświęcony problematyce zanieczyszczenia powietrza w Polsce.

– Ten zaangażowany dokument daje impuls do re-definicji standardów jakości powietrza w naszym kraju. „Smog Wars” został w całości sfinansowany i zrealizowany przez osoby prywatne. Jego główną siłą jest niezależność, autentyzm i oryginalna narracja, która nie wskazując w bezpośredni sposób winnego, zachęca widza do samodzielnej refleksji – czytamy w komunikacie prasowym.

Po filmie, o godz. 18.30 odbędzie się wykład o smogu. Co to jest smog, jak ograniczać niską emisję, jakie gazy mają wpływ na pogorszenie jakości powietrza, a jakie zwiększają ocieplenie klimatu, jak walczy się ze smogiem? Na te i inne pytania odpowie Jakub Jędrak ze SMOGLABU.