Farma Dobrej Woli gotowa do budowy

0
1237

Może ruszać budowa Farmy Dobrej Woli. Stowarzyszenie Dobra Wola otrzymało pozwolenie na budowę tzw. inteligentnych domów dla osób niepełnosprawnych w Chynowie.

Projekt budowy tzw. inteligentnych domów dla osób niepełnosprawnych wkracza w fazę realizacji. Jacek Zalewski, prezes stowarzyszenia Dobra Wola, 30 lipca odebrał w starostwie powiatowym w Grójcu pozwolenie na budowę.

– Kamień węgielny chcielibyśmy wmurować we wrześniu – zapowiada Zalewski. Farma Dobrej Woli powstanie na terenie gminy Chynów. Nowoczesna technologia wykorzystana w ośrodku ma służyć najbardziej potrzebującym. Osoby niepełnosprawne fizycznie czy umysłowo będą mogły tu liczyć na fachową pomoc. Otrzymają też opiekę specjalistów i terapeutów czy wykonywać dostosowaną do swoich możliwości pracę. Pomysłodawcą i inicjatorem przedsięwzięcia jest Jacek Zalewski, założyciel stowarzyszenia Dobra Wola, a prywatnie tata niepełnosprawnego Kuby. To również on podarował działki pod inwestycję.

– Pieniądze na fundamenty mamy dzięki wieloletniej działalności stowarzyszenia i wpłatom od darczyńców – mówi Zalewski. – Szacowany koszt tej inwestycji to około 10 mln złotych. Oczywiście będziemy się starać pozyskać te środki na różne sposoby – zapowiada. Stowarzyszenie liczy między innymi na fundusze unijne, a przede wszystkim na wsparcie Urzędu Marszałkowskiego.

– Jeden z programów pozwala na sfinansowanie nawet 50% kosztów budowy ośrodka związanego z pobytem i rehabilitacją osób niepełnosprawnych – wyjaśnia prezes Dobrej Woli. Liczy też na wsparcie rodziców niepełnosprawnych dzieci, a także datki od firm czy indywidualnych osób. Ma nadzieję, że wsparcie rzeczowe uda się uzyskać od firm zajmujących się nowoczesnymi technologiami, które zostaną wykorzystane na Farmie. Liczy też na wsparcie producentów materiałów budowlanych czy wykończeniowych.

– Niebawem zaczniemy też w mediach społecznościowych kampanię z udziałem znanych osób, które będą zachęcać do wsparcia tej ważnej i cennej inicjatywy – zdradził nam Jacek Zalewski. – Każdy człowiek dobrej woli może też dołożyć swoją cegiełkę wpłacając pieniądze na rzecz Stowarzyszenia.

Wszelkie informacje o tej inicjatywie i sposobach jej wsparcia można znaleźć na stronie internetowej stowarzyszenia: www.dobrawola.org.pl.

Czytaj również: Gmina Piaseczno oferuje kurs komputerowy dla osób 50+

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię