Dziś otwarcie Zakątka!

Dzisiaj, czyli w środę 4 lipca, nastąpi otwarcie nowego miejsca do rekreacji i rozrywki, które powstało między Przystankiem Kultura a Urzędem Miasta.

Zakątek Kultury to miejsce, które zostało odratowane i zwrócone ludziom. Teren w samym centrum miasta, między zrewitalizowanym rynkiem a przebudowanym Skwerem Kisiela, był niedawno parkingiem dla pracowników Przystanku Kultura oraz dziurą po dawnym budynku opieki społecznej.
Teraz ma się stać po prostu fajnym miejscem w miejskiej przestrzeni, na którym będzie można odpocząć i posiedzieć. To jednak także duże ułatwienie dla pracowników Przystanku Kultura, bowiem na swoim podwórku będą mieć miejsce idealne dla kameralnych wydarzeń kulturalnych.
Zamontowane zostały terenowe szachy, na których w mieście będzie można rozgrywać pojedynki za pomocą dużych figur, powstanie też mała scena z ekranem, którą będzie można wykorzystywać do organizacji spektakli dla dzieci i pokazów kinowych.
Przede wszystkim jednak będzie to miejsce sprzyjające odpoczynkowi w ładnej zielonej przestrzeni, w cieniu lip i klonów, nie zabraknie pnączy na trejażach czy krzewów. Będzie można skorzystać z siedzisk ze stolikami oraz ławeczek usytuowanych na gabionowych murkach. Oczywiście ustawione zostaną stojaki na rowery i oświetlenie.
– W ramach tworzonego szlaku Józefa Wilkonia postawimy na skwerze odlewy kolejnych rzeźb – mówi wiceburmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz. Podczas otwarcia skweru 4 lipca będzie można spotkać się z panem Józefem Wilkoniem i usłyszeć, jak powstają te niezwykłe dzieła. – Tego dnia Centrum Kultury przygotowało animacje dla dzieci oraz bajkę o „Baronie Smogu” – zachęca do pojawienia się na evencie wiceburmistrz.
Otwarcie Zakątku Kultura rozpocznie się o godz. 17.30.