Dzień Dziecka z kolejką

0
748

Po długiej przerwie piaseczyńska wąskotorówka po raz pierwszy ruszy na wycieczkę. Wyprawę zorganizowano z okazji Dnia Dziecka.

W najbliższą niedzielę 31 maja kolejka zabierze podróżnych na wycieczkę po długiej zimowej a następnie epidemicznej przerwie. Pociąg odjedzie z zabytkowej stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe przy ul. Sienkiewicza 14 o godzinie 11.00.

– Pojedziemy przez urocze Zalesie Dolne, miniemy cegielnię w Gołkowie, z okien wagonu zobaczymy tamę bobrów, która powstała w ostatnich miesiącach tuż przy moście naszej kolei, wjedziemy do lasów przed Złotokłosem, by w końcu, mijając stare sady, dojechać do stacji Tarczyn. Podczas krótkiego postoju zmienimy kierunek jazdy i ruszymy w drogę powrotną. O 11.45 dojedziemy na przystanek w Runowie, przy którym znajduje się leśna polana . Tu zaplanowany jest postój trwający 1:45h – zachęca opis wyprawy. W tym czasie pasażerowie pociągu mogą udać się na spacer do lasu, albo odpocząć na polanie. W związku z epidemią i koniecznością zachowania maksymalnego bezpieczeństwa podróżnych organizatorzy nie zapewnią tym razem foteli, sprzętu sportowego czy kijów do kiełbasek. Nie będzie dostępne też stanowisko z cateringiem. W jedzenie, napoje, koce czy sprzęt sportowy trzeba więc się zatroszczyć we własnym zakresie. Ważne jest również zachowanie odpowiedniego dystans od innych osób. Pociąg odjedzie z Runowa o godzinie 13.30, a planowany przyjazd do stacji Piaseczno Miasto około godziny 14.00.

W związku z epidemią podczas całej wycieczki obowiązują specjalne zasady. W wagonach dostępna jest połowa miejsc (22 z 45), bilety dostępne są w przedsprzedaży na stronie internetowej. A miejsca należy zajmować zgodnie z oznaczeniami na bilecie (od A do E).

-W wagonie nie obowiązują numery miejsc. Miejsca prosimy zajmować zgodnie z zasadami dystansu społecznego lub w sposób wyznaczony przez obsługę pociągu – informują organizatorzy. – Wagony przed odjazdem ze stacji Piaseczno Miasto oraz podczas postoju w Runowie zostaną zdezynfekowane przez obsługę.

Na peronie i przy wejściach do wagonów dostępny będzie płyn do dezynfekcji rąk i obsługa prosi o skorzystanie z niego przed zajęciem miejsc. W wagonach nieczynne (zamknięte) są toalety. Dostępne będą toalety na stacji Piaseczno Miasto oraz Runów.

-Na peronach, stacjach, w pociągu i na polanie pasażerowie zobowiązani są do noszenia maseczek zakrywających usta i nos – czytamy w zapowiedzi wycieczki. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi rządu od soboty 30 maja maseczka nie będzie obowiązująca podczas pobytu na polanie w Runowie, pod warunkiem, że uda się zachować dwumetrowy dystans od pozostałych osób.

– Prosimy o zachowanie dystansu społecznego i stosowanie się do ogólnych zaleceń związanych ze stanem epidemii – apelują organizatorzy wycieczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię