Dworską już nie przejedziemy

2
2597

Niebawem czeka nas całkowite zamknięcie dla ruchu ulicy Dworskiej w Chylicach. Rozpoczęły się już prace przy przebudowie drogi i mostu nad Jeziorką.

O planach inwestycyjnych powiatu pisaliśmy pod koniec wakacji. Modernizacja obejmie odcinek ulicy Dworskiej między ulicami Nadrzeczną a Wschodnią. Nawierzchnia tej drogi od lat pozostawia wiele do życzenia. Niewielka ulica stała się bowiem często wybieranym skrótem między Piasecznem a drogą wojewódzką 721. W porze porannych i popołudniowych korków sporo kierowców skraca sobie tędy drogę. Zwłaszcza ci, którzy następnie przebijają się przez Siedliska do DK 79.

Inwestycja obejmuje nie tylko wymianę nawierzchni jezdni i budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż niej, ale również rozebranie starego mostu nad Jeziorką i budowę nowego. Wykonawca rozpoczął prace z początkiem października.

– Trwają roboty przygotowawcze związane z zabezpieczeniem sieci na obiekcie mostowym – poinformował nas starosta Ksawery Gut. – Do połowy listopada zamkniemy możliwość przejazdu ulicą na cały okres budowy – zapowiedział. Kierowcy będą musieli omijać dotychczasowy skrót, korzystając z ul. Przesmyckiego w Piasecznie lub ul. Chylickiej w Konstancinie-Jeziornie.

Utrudnienia mogą potrwać aż do końca września przyszłego roku. Wtedy bowiem upływa termin realizacji zadania. Powiat zapłaci za tę inwestycję blisko 6 mln złotych.

Czytaj także:

2 KOMENTARZE

    • W osi ulicy Śniadeckich jest mostek przez Jeziorkę do ruchu pieszego, rowerowego. W najgorszym wypadku trzeba będzie nadłożyć z 800 metrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię