Dworcowa zamknięta do listopada

0
1121

Zamknięte dwa sąsiadujące ze sobą skrzyżowania to nie koniec utrudnień w ruchu obok Starej Mleczarni. Niebawem czeka nas zamknięcie kolejnego.

Wykonawca przebudowy skrzyżowania ulic Dworcowej, Jana Pawła II i Jarząbka we wtorek 21 kwietnia zamknął też skrzyżowanie ul. Jana Pawła II z ul. Powstańców Warszawy. Ma to związek z finalizowaniem przebudowy. Obie krzyżówki mają bowiem być połączone jedną sygnalizacją świetlną, której zadaniem będzie upłynnianie ruchu na oddalonych zaledwie o kilkadziesiąt metrów skrzyżowaniach.

Zgodnie z zapowiedziami Urzędu Gminy, prace przy tej inwestycji powinny się zakończyć za miesiąc. Jeśli nie będzie niespodzianek, pod koniec maja ruch na obu skrzyżowaniach powinien zostać już dopuszczony. Na razie jednak kierowcy będą mogli korzystać tylko z przejazdu ulicą Jana Pawła II. Gmina bowiem chce zaraz po zakończeniu prac na skrzyżowaniu rozpocząć przebudowę odcinka ul. Dworcowej od Starej Mleczarni do ul. Nadarzyńskiej.

Otwarcie ofert w przetargu na to zadanie ma nastąpić w najbliższy piątek 24 kwietnia. Zgodnie z dokumentacją przetargową, pod koniec czerwca miałoby nastąpić zamknięcie skrzyżowania ul. Dworcowej z ul. Nadarzyńską. Niewątpliwie oznacza to między innymi zmiany w organizacji ruchu, w tym tras autobusów dojeżdżających do dworca. Skrzyżowanie zgodnie z planem powinno zostać oddane do użytku na koniec sierpnia, więc te dodatkowe utrudnienia miałyby przypaść na okres wakacyjny. O ile przetarg uda się szybko rozstrzygnąć. Zakończenie robót budowlanych na całym odcinku ul. Dworcowej od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do ul. Nadarzyńskiej ma nastąpić do końca listopada 2020 roku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię