Dworcowa za miesiąc?

0
736

Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na koniec remontu ul. Dworcowej. Termin zakończenia prac był już kilkakrotnie zmieniany. Kiedy możemy spodziewać się otwarcia drogi?

Od kilku lat gmina remontuje ul. Dworcową. Prace przebiegają etapami. W pierwszej kolejności przebudowano skrzyżowanie przy Starej Mleczarni, następnie ruszyły prace na odcinku od ul. Jana Pawła II do ul. Nadarzyńskiej. Obecnie trwa przebudowa dalszego fragmentu, do al. Lotników. W międzyczasie gmina poprawiła także nawierzchnię na ul. Towarowej, którą obecnie prowadzi objazd zamkniętego odcinka Dworcowej.

Zakres trwających prac jest dość obszerny. Po przebudowie ulica ma zyskać nową nawierzchnię. Dodatkowo po obu stronach pojawią się nowe chodniki, a po stronie zachodniej również ścieżka rowerowa. Istotnym elementem inwestycji jest budowa kanalizacji deszczowej. O tym, jak potrzebne jest prawidłowe odwodnienie drogi, mogliśmy przekonać się w lipcu, gdy gwałtowne ulewy spowodowały poważne podtopienia.

Mieszkańcy czekają

Część mieszkańców jest już zirytowana trwającym remontem. – Od dwóch lat Dworcowa jest praktycznie nieprzejezdna. Rozkopią kawałek, otworzą i za moment zamykają następny kawałek. – denerwuje się nasz czytelnik, pan Maciej.

Mieszkańców dodatkowo drażni fakt, że termin zakończenia prac był już kilkakrotnie przekładany. Co prawda zgodnie z umową wykonawca ma czas prawie do końca roku. Dotychczas padło już jednak kilka deklaracji na temat otwarcia drogi dla ruchu. W czerwcu, jeszcze przed rozpoczęciem prac, magistrat informował, że ul. Dworcowa ma być przejezdna od połowy sierpnia. W sierpniu z kolei pojawiła się informacja, że wyremontowaną jezdnią pojedziemy na przełomie września i października. Teraz padł nowy termin.

– Trwają prace energetyczne na odcinku od ul. Saperów do al. Lotników. Jak tylko się zakończą, będziemy mogli kontynuować budowę drogi. Do końca października droga powinna być przejezdna – informuje wiceburmistrz Robert Widz.

Czy uda się dotrzymać tego terminu? Wiele będzie zależało od pogody. Już latem bowiem intensywne opady utrudniały zadanie i wymuszały przerwy w prowadzeniu prac.

Ostatnia prosta

Zakończenie prac na odcinku między ul. Nadarzyńską i al. Lotników to jednak jeszcze nie koniec zmian, jakie czekają ulicę Dworcową. Na remont czeka bowiem jej ostatni fragment – od al. Lotników do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza. Tu jednak prace nie rozpoczną się tak prędko. W Wieloletniej Prognozie Finansowej zaplanowano inwestycję na 2023 rok. Jednocześnie jednak trwają prace nad miejscowym planem zagospodarowania dla tych terenów. Dodatkowo planowana jest przebudowa ul. Sienkiewicza na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do przecięcia z ul. Pomorską. Nie można więc wykluczyć, że ostatni odcinek ul. Dworcowej zostanie wyremontowany dopiero za kilka lat.

Czytaj również: Rusza rozbudowa Puławskiej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię