Dworcowa i Jana Pawła II z opóźnieniem

0
1579

Zgodnie z planem przebudowa ulic Jana Pawła II oraz Dworcowej miała się zakończyć już dzisiaj. Niestety w obu przypadkach inwestycje te nieco się przedłużą.

Wprawdzie jeszcze w połowie listopada wiceburmistrz Robert Widz zapewniał nas, że wykonawca przebudowy ul. Dworcowej zdąży otworzyć przejazd do końca listopada, ale dziś już wiadomo, że to nierealne.

– Jak poinformował nas wykonawca, prace drogowe powinny się zakończyć około 15-18 grudnia – powiedział nam wiceburmistrz Robert Widz.

Na autobus trzeba poczekać

Jeśli chodzi o przywrócenie na trasę do dworca PKP linii autobusowej 709, pasażerowie będą musieli się uzbroić w cierpliwość. Najpierw bowiem inwestycja musi zostać zatwierdzona przez PINB, a dopiero wtedy gmina może zwrócić się do ZTM z wnioskiem o modyfikacje trasy.

Zgodnie z planem przebudowa ulic Jana Pawła II oraz Dworcowej miała się zakończyć już dzisiaj. Niestety w obu przypadkach inwestycje te nieco się przedłużą.

Na drodze stanęły wodociągi

Podobnie sytuacja wygląda z inwestycją, którą powiat realizuje na odcinku ul. Jana Pawła II od ul. Dworcowej do torów kolejowych. W tym wypadku powiat rozpoczynając prace 17 listopada zapewniał, że uda się je zakończyć w terminie, czyli do końca miesiąca.

– Wstrzymał nas nieco z pracami PWiK, ponieważ będzie przy okazji wymieniał instalację wodociągową, ponieważ jest już stara – informuje starosta Ksawery Gut. – Wszystko zależy teraz od pogody. Prace drogowe powinny się zakończyć do 10 grudnia. Umowę aneksujemy do 18 grudnia – dodaje.

Czytaj także: Obwodnicą pojedziemy jeszcze w tym roku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię