Trwa druga tura wyborów prezydenckich

0
418

Seniorzy, kobiety w ciąży, osoby z dzieckiem do 3 lat i niepełnosprawni mają dziś być obsługiwani w pierwszej kolejności.

Podobnie jak w pierwszej turze obowiązują specjalne zasady związane z trwającym stanem epidemii.W lokalu wyborczym musimy zachowywać dwumetrowy dystans i używać maseczki. Powinniśmy też zdezynfekować ręce przy wejściu. Warto też mieć własny długopis lub jednorazowe rękawiczki. Lokal powinien być wietrzony, co najmniej przez 10 minut co godzinę. Komisja ma również obowiązek dezynfekować powierzchnie, których dotykają wyborcy.

W lokalu wyborczym otrzymamy kartę do głosowania z nazwiskami dwóch kandydatów na prezydenta. Aby oddać ważny głos należy postawić znak X w kratce przy nazwisku tylko jednego kandydata. Warto sprawdzić czy nasza karta do głosowania posiada dwie pieczęcie – PKW oraz Obwodowej Komisji Wyborczej.

Zachęcamy do skorzystania ze swojego wyborczego prawa. Głos można oddać do godziny 21.00. Lokalizację swojego lokalu wyborczego można sprawdzić na stronie www.wybory.gov.pl.

Czytaj także: nie wszyscy muszą stać w kolejce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię