Drifterzy działają szybko

5
3041

Jeszcze zanim otwarto nową część piaseczyńskiego targowiska, już zawłaszczyli je drifterzy. Bączki kręcą też na nowym parkingu obok Poniatówki.

Miłośnicy palenia gumy szybko znajdują nowe miejsca do kręcenia bączków. W ubiegłym roku zarówno gmina, jak i policja zapowiadały bezwzględną walkę z drifterami. Monitoring sprzężony ze specjalnym systemem informatycznym miał wyeliminować driftowanie na parkingu obok Urzędu Gminy. Pisaliśmy o tym w marcu: Koniec driftów na parkingu?.

Dla fanów driftu to jednak żaden problem. Błyskawicznie znajdują nowe miejsca. Drugim popularnym w Piasecznie punktem był utwardzony plac przy targowisku miejskim. Przez czas jakiś aktywność w tym miejscu została ograniczona przez trwające prace modernizacyjne. Jednak jeszcze zanim nowa część została otwarta dla handlu, na świeżo położonej kostce już pojawiły się ślady opon.

Jak dowiedzieliśmy się w straży miejskiej, monitoring na targowisku czeka na podłączenie do systemu, ale nagrania z kamer zostaną przekazane policji.

– Rzeczywiście, na kostce są już ślady aktywności drifterów – przyznaje burmistrz Daniel Putkiewicz. – Zastanawiamy się nad rozwiązaniami, które można tam zastosować żeby uniemożliwić niszczenie nawierzchni. W grę wchodzą blokady uniemożliwiające wjazd, ale też jakieś szykany na samej nawierzchni.

To ostatnie rozwiązanie nie budzi entuzjazmu burmistrza, bo z pustego przez większość tygodnia placu korzystają na przykład rolkarze, mogą się tu bezpiecznie uczyć jazdy na rowerze również najmłodsi mieszkańcy.

– Nie możemy jednak pozwolić na niszczenie nawierzchni i wciąż jej czyścić – zauważa burmistrz.

Kolejnym miejscem, którym tuż po utwardzeniu nawierzchni zainteresowali się drifterzy, jest parking na obrzeżach parku miejskiego, obok Poniatówki. Również tu gmina planuje zainstalowanie szykan.

W parku działa monitoring. Służby nie powinny więc mieć problemu z reagowaniem na wyczyny drifterów. Przekonamy się, czy i jakie działania zostaną podjęte w tym zakresie

Zapytaliśmy policję czy otrzymała już jakieś zgłoszenia o driftach na terenie zmodernizowanego targowiska.

– Od momentu oddania nowo wybudowanej części targowiska miejskiego, do Wydziału Ruchu Drogowego KPP Piaseczno nie wpłynęła żadna informacja telefoniczna ani też pocztowa – poinformował nas asp. Leszek Barkowski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego. – Niemniej jednak, rejon targowiska już od chwili oddania (do chwili obecnej ta wcześniej wybudowana część) – był objęty nadzorem wydziału z uwagi na własne obserwacje naszych patroli, czyli grupującą się tam często wieczorową porą młodzież – kierujących samochodami.

Policja zapowiada dalsze kontrole w tym rejonie.

Czytaj także: Profesjonalna plantacja konopi w domu 55-latki

5 KOMENTARZE

    • skrzyżowanie okulickiego i puławskiej, chciał jeszcze chyba pokazać jakie szrot ma przyśpieszenie ale jakimś malczersem go zablokował

  1. Dokładnie. Pani Joanno, może zrobi Pani reportaż o tych „drifterach”, pozna ich potrzeby? Warto czasem spojrzeć na takich ludzi trochę z innej perspektywy. Czytając ten tekst mam wrażenie, że Pani na szybie ma naklejony zielony listek…
    Dlaczego nikt nie pomyśli: aha, może chłopaki potrzebują takiego miejsca. przeznaczmy na to specjalny plac i po sprawie! Więcej kasy kosztuje całe to czyszczenie, monitoringi, wezwania , niż z tego pożytku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię