Doświetlą Parcelę

0
426

Konstanciński magistrat przygotowuje się do budowy oświetlenia wzdłuż łącznika między ul. Baczyńskiego i ul. Podlaską w Parceli.

Gmina kontynuuje rozpoczęty w ubiegłym roku projekt doświetlenia ulic sołectwa Parcela. W zeszłym roku, dzięki dofinansowaniu z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw (MIAS), pojawiło się 6 nowych latarni.

W trwającym właśnie drugim etapie inwestycji w Parceli stanie 12 lamp ulicznych, które doświetlą łącznik spinający ulice Baczyńskiego i Podlaską (na wysokości przystanku autobusowego). Niedawno gmina otworzyła oferty, jakie wpłynęły w przetargu na tę inwestycję. Do postępowania zgłosiło się dwóch oferentów. Gmina planuje przeznaczyć na ten cel łącznie niecałe 90 tysięcy złotych. Obie złożone oferty mieszczą się w tej kwocie, w związku z czym nie powinno być problemów z realizacją zadania. W najbliższych dniach powinniśmy więc poznać wykonawcę inwestycji, który powinien zakończyć prace w ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy.

Warto również wspomnieć, że niedawno urząd rozstrzygnął przetarg na oświetlenie innych ulic na terenie gminy. Nowe oświetlenie ma się pojawić m.in. na ul. Szpitalnej i Granicznej oraz wzdłuż drogi powiatowej nr 2801W w Kępie Oborskiej. To ostatnie zadanie będzie współfinansowane z tegorocznej edycji MIAS – gmina pozyskała na ten cel prawie 9,5 tysiąca złotych. Łączna wartość obu inwestycji to nieco ponad 88 tysięcy złotych. Również tutaj wyłonieni wykonawcy będą mieli 90 dni od chwili podpisania umowy.

Czytaj również: Remonty Elektrycznej i Mostowej w Konstancinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię