Dofinansowanie projektów sportowych i kulturalnych

0
308

Powiat piaseczyński ogłosił konkurs na dofinansowanie dla organizacji pozarządowych na projekty z zakresu kultury i sportu.

Organizacje pozarządowe mogą składać oferty na wsparcie i dofinansowanie swoich pomysłów do 5 lutego.

Na zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego przeznaczono 75 000 zł.

– Będziemy finansować lub dofinansowywać wydarzenia, warsztaty, wycieczki czy inne pomysły, na które sami nie wpadliśmy, ale zgodne z naszymi zadaniami – informuje Joanna Grela z Biura Promocji Powiatu. – Na zadania upowszechniające kulturę fizyczną i sport mamy w tym roku 100 000 zł. Czekamy na oferty organizacji pozarządowych, niekoniecznie klubów sportowych.                                             

Powiat podkreśla, że niezależnie od konkursu od konkursu organizacje pozarządowe przez cały rok mogą składać wnioski na małe granty, które pomogą zrealizować im ich pomysł w ramach kultury czy sportu. 

Dla osób, które mają pomysł i chciałyby go zrealizować, ale nie wiedzą jak napisać ofertę, powiat przygotował specjalne szkolenie. Odbędzie się ono 24 stycznia w godzinach od 10.00 do 16.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego przy Chyliczkowskiej 14 w Piasecznie. Zapisy trwają do 21 stycznia. Chętni mogą się zgłaszać mailowo:

Ogłoszenie o konkursie znajduje się pod linkiem: http://bip.piaseczno.pl/public/get_file_contents.php?id=494070

Wzory dokumentów zaś tu: http://www.piaseczno.pl/organizacje-pozarzadowe/wzory-dokumentow