Do szkoły z przeszkodami

0
796

Konstanciński magistrat podpisał niedawno umowę na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 4 w Słomczynie. Burmistrz Kazimierz Jańczuk zasygnalizował jednak, że z inwestycją może być problem.

Niebawem ruszy długo wyczekiwana przebudowa słomczyńskiej podstawówki. Dzięki wartej ponad 14 milionów złotych inwestycji placówka powiększy się o sześć sal lekcyjnych, kuchnię ze stołówką czy wielofunkcyjne boisko sportowe. W szkole ma też pojawić się nowa świetlica, biblioteka z czytelnią, szatnia i serwerownia. Całość zostanie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – budynek zostanie wyposażony w windę łączącą obie kondygnacje.

W miniony piątek władze Konstancina podpisały umowę na realizację zadania. Wykonawcą będzie wyłoniona w przetargu firma Zab-Bud z Warszawy. – Ta informacja z pewnością ucieszy dyrekcję Czwórki, jej pracowników, uczniów oraz rodziców – wszelkie formalności związane z przebudową i rozbudową szkoły w Słomczynie zostały dopełnione – poinformował niedawno Urząd Gminy Konstancin-Jeziorna.

Okazuje się jednak, że inwestycja może wiązać się z problemem natury logistycznej. Podczas budowy bowiem niemożliwy będzie dojazd do szkoły od strony ul. Wilanowskiej. Gmina planuje poprowadzić alternatywny dojazd od ulicy Wagarowej. To krótka, wąska polna droga biegnąca wzdłuż prywatnej działki rolnej.

– Gmina planuje w niedalekiej przyszłości wykupić te grunty i zbudować tu porządną drogę, w której zostanie też położona infrastruktura – mówi nam radny Włodzimierz Wojdak. Wzdłuż rozbudowanej ulicy Wagarowej miałby powstać również parking dla pracowników i gości szkoły. Zanim to jednak nastąpi, uczniowie i pracownicy szkoły w Słomczynie, jak również robotnicy pracujący przy jej rozbudowie, muszą się liczyć z trudnościami w dotarciu do placówki. Rozbudowa słomczyńskiej podstawówki ma się zakończyć w 2023 roku. Czy do tego czasu gminie uda się rozwiązać kwestie wykupu gruntów i rozbudowy ul. Wagarowej, na razie trudno przewidzieć.

Czytaj także: PGNiG zmienia koncepcję ws. gazociągu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię