Długa doczeka się odwodnienia

0
406

Gmina i powiat mają się w końcu porozumieć w kwestii odwodnienia ul. Długiej. Szanse na szybką realizację tej inwestycji zwiększa również dotacja z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

O wielkiej kałuży, która tworzy się na ul. Długiej między ulicami Parkową a Leśną nawet po niezbyt intensywnych opadach deszczu, pisaliśmy już kilkukrotnie. Działania doraźne, czyli czyszczenie kratek odpływowych, niewiele pomagają. Powodem jest specyficzne ukształtowanie terenu, które sprawia, że wszystkie drogi gminne krzyżujące się z powiatową ul. Długą maja spadek właśnie w jej kierunku.

– W efekcie zawsze po deszczach w najniższym jej punkcie, czyli przy ul. Leśnej, stoi zastoisko, bo wybudowane tam studnie chłonne nie są aż tak pojemne – podkreśla starosta Ksawery Gut.

Wobec tego powiat zaproponował gminie podpisanie porozumienia w sprawie współfinansowania budowy odpowiedniego odwodnienia drogi. Wprawdzie gmina dołożyła środki na projekt, ale burmistrz i starosta nie mogli się porozumieć w kwestii finansowania samej budowy. O dofinansowanie tej inwestycji i rozwiązanie w końcu problemu zalewanych samochodów, chodników, ogrodzeń i ogrodów zaapelowali ostatnio do radnych i burmistrza okoliczni mieszkańcy. Ostatecznie podczas październikowej sesji Rada Miejska zdecydowała o udzieleniu powiatowi wsparcia w realizacji odwodnienia ul. Długiej w wysokości do 50% kosztów, „ale nie więcej niż 1 mln zł”. Starosta Ksawery Gut zauważył, że kosztorys opiewa na 4,5 mln złotych, ale zadeklarował dołożenie środków i ogłoszenie przetargu jeszcze w tym roku, z realizacją w roku przyszłym. Tymczasem w poniedziałek 25 października pojawiła się informacja, że inwestycja ta otrzyma 4,75 mln zł dotacji z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”, zatem problemu z finansowaniem inwestycji nie powinno być.

Czytaj również: Milion dla Piaseczna za szczepienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię