Darmowe wsparcie psychologiczne

0
397

Fundacja ADRA zachęca do udziału w darmowych grupach wsparcia online dla mieszkańców województwa Mazowieckiego.

Czas pandemii ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Osamotnienie podczas izolacji i lęk przed zachorowaniem dla wielu nie jest łatwe. Dlatego już podczas pierwszej fali zakażeń, Fundacja ADRA Polska postanowiła wyjść naprzeciw rosnącym potrzebom społecznym i uruchomiła grupy wsparcia online. Obecnie partnerem akcji jest Fundacja PZU, a uczestnictwo w programie jest w pełni bezpłatne. Mieszkańcy województwa mazowieckiego mogą zadbać o swoją kondycję psychiczną i dobre samopoczucie pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. W ramach projektu dołączyć można do grupy wsparcia online lub skorzystać z poradnictwa psychologicznego.

Anonimowość zagwarantowana

Grupy wsparcia online prowadzone są przez ekspertów. To psychologowie, trenerzy, doradcy zawodowi i terapeuci.  Działają w oparciu o model, dzięki któremu pod „skrzydłami” jednego mentora wsparciem może zostać objętych aż 144 osoby. Nabór uczestników jest ciągły, można więc dołączyć w dowolnym momencie. Dzięki spotkaniom online można bezpiecznie i anonimowo podzielić się własnymi przeżyciami, wymienić doświadczeniami, pomysłami, otrzymać wsparcie. To szansa na spotkanie ludzi, którzy przeżywają te same problemy, którzy nie ocenią i nie skrytykują, ale zrozumieją i wesprą. Więcej informacji o naborze można znaleźć pod linkiem: www.grupawsparcia.pl

– Aktywne uczestnictwo w grupie to nie tylko pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów, to także praca nad sobą i rozwój osobisty. To często pierwszy krok na drodze do nowego życia – uważa Magda Matuszewska, koordynator akcji Fundacji ADRA Polska.

Porady indywidualne

W ramach uczestnictwa w grupie wsparcia istnieje możliwość przeprowadzenia indywidualnych rozmów psychologicznych z użytkownikami z województwa Mazowieckiego, którzy zgłoszą takie zapotrzebowanie. Program poradnictwa indywidualnego obejmuje zagadnienia dotyczące radzenia sobie ze stresem i przezwyciężania problemów życiowych związanych z pandemią, wzmocnienie zdrowia psychicznego i poczucia własnej wartości. Więcej informacji można otrzymać za pośrednictwem e-maila:

Czytaj więcej: Widzialna ręka – pomoc w czasie pandemii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię