Czy radni dołożą 20 mln zł do przebudowy Geodetów i Energetycznej?

3
1052

To od decyzji radnych zależy, czy w najbliższym czasie rozpocznie się przebudowa ulic Geodetów i Energetycznej. Muszą dołożyć do tej inwestycji 20 mln złotych, by gmina mogła rozstrzygnąć przetarg i część tych środków uzyskać od podmiotów zewnętrznych.

Jak pisaliśmy pod koniec marca, najniższa ze złożonych w przetargu na przebudowę dwóch kluczowych dróg na granicy Piaseczna i Józefosławia, opiewała na ponad 39 milionów, czyli dwukrotnie przekraczała zabezpieczone w budżecie środki na to zadanie. Władze gminy oferty przyjęły jednak z optymizmem, bowiem kosztorys inwestorski mówił o 66 mln złotych.

– Sam koszt odwodnienia ul. Geodetów to około 10 mln złotych, do tego dochodzi przebudowa wielu innych instalacji w tej drodze, za kolejne kilka milionów złotych – zwracał uwagę wiceburmistrz Robert Widz.

Zgodnie z deklaracją władze gminy, znając już realne koszty przebudowy ulic Geodetów i Energetycznej, rozpoczęły rozmowy z innymi podmiotami na temat współfinansowania tej inwestycji. Jak poinformował radnych podczas ostatniego posiedzenia Komisji Finansów wiceburmistrz Robert Widz, udało się uzyskać ustne deklaracje opiewające na około 10 mln złotych. Znaczącą część kosztów przebudowy odcinka ul. Geodetów prowadzącego do centrum handlowego jest gotowe pokryć Auchan. Wsparcie inwestycji zadeklarowała też wójt gminy Lesznowola. Burmistrzowie pieniędzy szukali również w przedsiębiorstwach, które posiadają infrastrukturę podziemną w drogach objętych inwestycją. Pieniądze na przebudowę sieci miałyby dołożyć PGE, Orange i piaseczyńskie PWiK.

– Najpierw jednak musimy mieć pieniądze w budżecie, rozstrzygnąć przetarg i przystąpić do inwestycji. Wówczas możemy podpisywać stosowne porozumienia w sprawie dotacji na jej finansowanie – wyjaśnia Robert Widz. Wobec tego na najbliższej sesji w środę 18 maja radni zdecydują, czy dołożyć do tego zadania brakujące 21 mln złotych. W 2021 r. gmina miałaby wydać 11,4 mln złotych, a w 2022 kolejne 29 mln zł. Zgodnie przetargiem, wykonawca ma mieć na przebudowę ulic Geodetów, Energetycznej, Granitowej i Rubinowej 18 miesięcy od momentu podpisania umowy.

Czytaj także: Wiemy kiedy SKM dojedzie do Piaseczna

3 KOMENTARZE

  1. termin związania ofertą mija w poniedziałek 24.05.2021, więc albo wystąpią o przedłużenie albo ogłoszą wyniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię