Czy gmina obniży podatki?

0
396

Czy gmina obniży podatki?

W sierpniu minister finansów ogłosił, że z powodu deflacji obniżył on górne granice podatków i opłat lokalnych o 1,2%. Polska Agencja Prasowa podała ostatnio, że nie wszystkie gminy planują zmiany. A jak będzie w Piasecznie?

 

Deflacja to długotrwały spadek przeciętnego poziomu cen, który wyniósł w I półroczu 2015 r. w stosunku do I półrocza 2014 r. właśnie 1,2 %. Mimo to rada miasta w Konstancinie-Jeziornie przyjęła niedawno nowe stawki podatku od nieruchomości, które wzrosły średnio o 7%, choć jak mówi Burmistrz Konstancina Kazimierz Jańczuk, i tak stawki w tej gminie będą niższe od maksymalnych, na jakie zezwala Minister Finansów.
W Piasecznie na razie stawki nie będą obniżone. Krzysztof Bernat – naczelnik Wydziału Finansowego w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno – mówi, że od 2012 roku gmina nie podnosiła stawek, mimo iż Ministerstwo Finansów to robiło. Jednak 18 listopada podczas sesji Rady Miejskiej będzie dyskutowana uchwała w sprawie podatku od nieruchomości Miasta i Gminy Piaseczno. Wówczas stawki mogą ulec zmianie, o czym będziemy informować po sesji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię