Czas remontów

0
1570

Józefosław doczeka się lepszych dróg i nowych połączeń, jednak najbliższe tygodnie upłyną pod znakiem utrudnień dla kierowców.

W Józefosławiu trwa aktualnie sporo remontów dróg. Zakończyła się budowa ronda na Cyraneczki, jednak od poniedziałku 8 kwietnia rozpoczęły się prace na ul. Ogrodowej od ronda w kierunku parku. Remont podzielony został na odcinki (od Cyraneczki do Narcyzów od 8.04 do 21.04; od Narcyzów do Dzikiego Wina od 22.04 do 11.05; od Dzikiego Wina do wjazdu na kościelny parking od 13.05 do 25.05; od parkingu do ul. Prymulki od 27.05 do 8.06; od Prymulki do Dzikiej Róży od 10.06 do 22.06; a od Dzikiej Róży do al. Brzóz od 24.06 do 6.07).

Od środy 10 kwietnia firma FalBruk Sp. z o.o., wykonawca robót, wprowadza czasową organizację ruchu, polegającą na zamknięciu odcinka ul. Geodetów od Tenisowej do Julianowskiej.

– Ulice Tenisowa i Julianowska zachowają przejezdność. Objazd zostanie poprowadzony ulicami Julianowską, Cyraneczki, Wilanowską, Geodetów. Planowany czas zamknięcia to około 3 miesiące – informuje Katarzyna Krzyszkowska-Sut, radna z Jóżefosławia.

Na tym odcinku powstanie m.in. długo wyczekiwana ścieżka rowerowa.

Również od 10 kwietnia utrudnienia czekają na kierowców od ul. Kuropatwy do granicy z gminą Lesznowola, gdzie zostanie zamknięty odcinek ul. Kuropatwy od ul. Osiedlowej, około 100 m w kierunku ul. Puławskiej, do granicy z gminą Lesznowola.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Osiedlowa, Bażancia, Synogarlicy, Kuropatwy. Zamknięcie tego odcinka ma potrwać ok. 5 tygodni.

– Zakładamy, że do końca maja prace zostaną ukończone – mówi nam Robert Widz, wiceburmistrz Piaseczna.

Również budowa ulicy Spacerowej wchodzi w ostatnią fazę. Zamknięto skrzyżowanie ulic Kameralnej, Julianowskiej i Spacerowej, prace mają potrwać do końca maja. Gotowy za to jest odcinek ul. Spacerowej od ulicy Działkowej do samej szkoły, jak i ulica Jerzyka, którą można dojechać od ul. Wilanowskiej do Spacerowej.

Układ drogowy Józefosławia od kilku lat wymagał zdecydowanych zmian. Powstało już rondo na skrzyżowaniu Wilanowskiej, Geodetów i Energetycznej, które pozwala kierowcom w łatwy sposób wyjechać na Puławską ulicą Energetyczną, bez konieczności stania w korku na ul. Geodetów.

Mimo kilkutygodniowych utrudnień, efekt obecnych robót drogowych zdecydowanie poprawi komunikację w Józefosławiu.