Czas na kolejny fragment parku

0
533

Samorząd przymierza się do modernizacji kolejnego fragmentu Parku Miejskiego. Mieszkańcy mają szansę wypowiedzieć się na temat swoich oczekiwań związanych z zagospodarowaniem terenu między stawem a obwodnicą.

Po zakończonej w ubiegłym roku modernizacji stawu wraz z otoczeniem oraz kanału Perełki aż do obwodnicy, gmina zamierza zając się niezagospodarowanym dotąd obszarem położonym na południowo-wschodnim krańcu parku.

Jakiś czas temu radni proponowali stworzenie na tym obszarze placu zabaw dla psów oraz wodnego placu zabaw dla dzieci. Ten ostatni do tanich nie należy, więc w dobie kryzysu samorządowcy mogą być mniej skłonni do realizacji tego pomysłu.

Mieszkańcy mają głos

Gmina postanowiła zapytać mieszkańców o to, czego im najbardziej brakuje w parku i jak chcieliby zagospodarować rekreacyjny teren w centrum miasta. Konsultacje w sprawie zagospodarowania 4 ha Parku im. Książąt Mazowieckich ruszają w poniedziałek 25 stycznia.

– Ich zwieńczeniem będzie zaprezentowanie koncepcji parku, zaplanowane wstępnie na drugą połowę kwietnia. Od Państwa zależy przyszły wygląd parku! – zachęca Biuro Promocji gminy.

Mieszkańcy mogą skorzystać z ankiety online: forms.gle/aaiHN7QGjcMpwPGh9 (dostępna do 7 lutego) oraz składać swoje uwagi i pomysły poprzez:
– stronę internetową konsultacji: konsultacjepark.piaseczno.eu
profil konsultacji na facebooku: www.facebook.com/RewitalizacjaPiaseczna
– drogą mailową: .

Można również spotkać się bezpośrednio z projektantami w terenie. Przewidziano dwa takie spotkania na placu zabaw. 30 stycznia w godzinach 11.00-15.00 – zbierane będą uwagi i sugestie przedprojektowe, a 13 marca w tych samych godzinach projektanci będą czekać na uwagi do koncepcji wstępnej. Projektanci będą też dyżurować w dniach 30 i 31 stycznia w godz. 17.00 – 19.00 pod nr telefonu 512 63 86 37.

Czytaj także: Znacznie więcej kursów 709

Dwa etapy

Teren, którego dotyczą konsultacje został podzielony na dwa obszary w zależności od czasu ich realizacji. Ten z krótszą perspektywą to obszar realizacyjnym, ten bardziej odległy – studialny.

Samorząd przymierza się do modernizacji kolejnego fragmentu Parku Miejskiego. Mieszkańcy mają szansę wypowiedzieć się na temat swoich oczekiwań związanych z zagospodarowaniem terenu między stawem a obwodnicą.

Zakres koncepcji realizacyjny (oznaczone na mapie kolorem zielonym):

Obejmuje przestrzeń, gdzie opracowana na podstawie konsultacji społecznych koncepcja będzie podstawą do przygotowania dokumentacji technicznej parku. W następnej kolejności stanie się ona podstawą prac budowlanych/ rewitalizacyjnych.

Zakres koncepcji studialny (oznaczone na mapie kolorem pomarańczowym):

Obejmuje tereny, które nie będą podlegać przekształceniom w najbliższej przyszłości, jednak są istotne z punktu widzenia całości założenia parkowego i jego funkcjonowania. Tu zlokalizowane są miedzy innymi zabytkowe parkowe budynki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię