Cyberoszuści nie próżnują

0
527

Coraz więcej rzeczy załatwiamy przez Internet – od opłat rachunków zaczynając, kończąc na zakupach. Pandemia koronawirusa sprawiła, że swoje nowe oblicze pokazali cyberoszuści.

Od początku 2021 roku w samym powiecie piaseczyńskim odnotowano prawie 150 oszustw internetowych. Liczba byłaby znacznie większa, jednak nie wszystkie zdarzenia są zgłaszane przez mieszkańców. To pokazuje, jak wielkim problemem stała się działalność oszustów w Internecie.

W ostatnim czasie najpopularniejsza metodą jest tzw. phising, który polega na tym, że przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych informacji (danych logowania, danych karty kredytowej) lub zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem.

W związku z coraz liczniejszymi kradzieżami mającymi miejsce w sieci, ruszyła kampania Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie oraz powiatu piaseczyńskiego przestrzegająca przed oszustwami internetowymi. W mieście pojawiły się plakaty oraz ulotki informujące, jak uchronić się przed kradzieżą w sieci.

Policja przypomina o tym, by zachować ostrożność i czujność. W Internecie najlepiej sprawdza się metoda ograniczonego zaufania. To pozwoli nam wszystkim uniknąć problemów i nie stać się kolejną ofiarą kolejnego oszustwa.

Czytaj również: Stracił 300 tys. za jednym kliknięciem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię