Chodnik jednak będzie. Tylko kto go zbuduje?

0
870

Lesznowola zapewnia, że chodnik do szkoły w Zamieniu jednak powstanie do końca wakacji. Kto jednak go zbuduje skoro przetarg unieważniono? Wiemy też kiedy może zostać przedłużona ul. Wilgi w Zgorzale.

Wprawdzie 19 lipca, w dniu, w którym miało się zakończyć składanie ofert w przetargu na budowę chodnika wzdłuż ulic Arakowej i Waniliowej w Zamieniu, przetarg unieważniono, ale gmina zapewnia, że chodniki do nowej szkoły będą gotowe przed rozpoczęciem roku szkolnego.

– Chodniki w rejonie szkoły w Zamieniu zostaną wybudowane do końca sierpnia br., zgodnie z pozwoleniami na budowę uzyskanymi przez gminę – poinformowała nas Agnieszka Adamus z Biura Promocji. Na pytanie o to w jaki sposób inwestycja ta zostanie zrealizowana w tak krótkim czasie, skoro przetarg został unieważniony, usłyszeliśmy, że Kierownik Biura Promocji szczegóły będzie mogła podać za kilka dni. Tymczasem w dniu dzisiejszym (30 sierpnia) rano rozpoczęła się wycinka drzew przy ul. Arakowej. Pas drzew i krzewów musi zostać wycięty, ponieważ oprócz chodnika, w tym miejscu mają powstać również miejsca parkingowe. ZRID dla tej inwestycji powiat wydał już jesienią ubiegłego roku. Biuro Promocji nadal nie udziela informacji kto jest wykonawcą inwestycji i w jaki sposób został wyłoniony.

Ulica Wilgi w projektowaniu

Jeśli chodzi o wybudowanie drogi, która pozwoli dotrzeć do szkoły uczniom z tzw. Nowej Zgorzały, to już wiadomo, że obiecywane wiosną utwardzenie ul. Wilgi do września nie nastąpi.

Wbrew wcześniejszym deklaracjom ul. Wilgi nie będzie utwardzona do września

– Aktualnie trwają prace nad wykonaniem dokumentacji projektowej budowy ulicy Wilgi, ulicy Gołębia i drogi 1 KDZ w miejscowości Zgorzała. Planowany termin zakończenia prac projektowych to 31 grudnia 2021 r. Jednak już w sierpniu planowane jest złożenie wniosku o wydanie decyzji na realizację inwestycji drogowej – poinformowała nas Agnieszka Adamus. Gmina zapewnia też, że niezwłocznie po uzyskaniu prawomocnej decyzji ZRID budowa tych dróg będzie zgłaszana do budżetu.

– Natomiast nie ma możliwości wykonania tymczasowego utwardzenia połączenia ul. Wilgi z ul. Storczykową, a dalej ul. Postępu, ze względu na nieuregulowany stan prawny gruntów przeznaczonych pod pas drogowy – dodaje.

Czytaj również: Chodnik do szkoły „unieważniony”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię