Chodnik etapami

0
1239

Długo wyczekiwana budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 722 w Bogatkach ma szansę rozpocząć się jeszcze w tym roku.

O tę inwestycję mieszkańcy Bogatek walczą od wielu lat. Drogą wojewódzką z Piaseczna do Grójca jeżdżą bowiem tysiące samochodów dziennie, a większość kierowców ignoruje ograniczenia prędkości. Przy drodze zlokalizowanych jest kilkadziesiąt domów, wiejska świetlica, dom kultury, biblioteka, sklepy, przystanki autobusowe. Brakuje za to chodnika, a przez większą część wsi również pobocza, którym można się bezpiecznie poruszać. Projekt przebudowy drogi przygotowała gmina Piaseczno. Zadanie niestety okazało się bardziej skomplikowane niż początkowo zakładano, konieczna bowiem jest przebudowa odwodnienia drogi, a co za tym idzie – projektant musiał uzyskać odpowiednie zezwolenia wodnoprawne. Gotowy projekt trafił do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który 10 września ogłosił przetarg na realizację pierwszego etapu przebudowy DW 722. Mowa o liczącym niespełna kilometr odcinku od ul. Anemonów (granica lasu) do ul. Dalii. W ramach inwestycji ma powstać chodnik po wschodniej stronie drogi. W okolicy przystanku autobusowego z kolei wybudowane zostanie przejście dla pieszych z wyspą. W budżecie MZDW na to zadanie zabezpieczono 2,6 mln zł na budowę oraz 200 tys. za pełnienie funkcji inspektora nadzoru. Oferty w przetargu można składać do 28 września. Zgodnie z jego specyfikacją, na realizację inwestycji wykonawca miałby mieć 12 miesięcy. Czy prace rozpoczną się w bieżącym roku? To zależy od tego, czy uda się rozstrzygnąć przetarg. A to z kolei zależy od cen, jakich za usługę zażądają wykonawcy.

Kiedy miałaby zostać zrealizowana przebudowa dalszego, liczącego 1,5 km odcinka ul. Królewskiej w Bogatkach?

– Mamy nadzieję, że uda się to zadanie zrealizować w przyszłym roku – mówi wiceburmistrz Piaseczna Robert Widz. – Obecnie przygotowywana jest niezbędna dokumentacja.

Czytaj również: Asfalt do poprawki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię