CBA złożyło zawiadomienie

2
577

Po wielomiesięcznej kontroli prowadzonej w Urzędzie Gminy Lesznowola, CBA złożyło zawiadomienie do prokuratury.

Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło do Urzędu na wiosnę.

– Zakończyliśmy kontrolę 30 października, 17 listopada złożyliśmy do Prokuratury Okręgowej zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Jakichkolwiek innych informacji może udzielić tylko prokurator – dowiedzieliśmy się w CBA.

Prokurator potwierdził, że CBA przekazało do Prokuratury Okręgowej w Warszawie materiały z przeprowadzonych czynności kontrolnych, dotyczących Urzędu Gminy Lesznowola.

– Materiały dotyczą nieprawidłowości w zakresie niektórych procedur związanych
z rozporządzaniem mieniem Gminy Lesznowola – informuje nas prokurator Łukasz Łapczyński, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie. – Sprawa została zarejestrowana w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Prokurator zapoznaje się z materiałem zgromadzonym przez CBA. Po zapoznaniu się z zebranym w sprawie materiałem, prokurator podejmie decyzje co do
dalszego toku postępowania.

Na tym etapie to jedyne informacje jakich prokurator może udzielić.

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobrze. Przykład Wólki Kosowskiej i rozciągnięty nad nią wieloletni parasol ochronny. Dodatkowo decyzje urzędników gminnych np. pozwalające na funkcjonowanie kasyn w Wólce gdzie prawo zabrania czy wręcz dowolnej rozbudowy tego Azjatyckiego molocha kosztem mieszkańców. Korupcja może sięgać nawet najwyższych władz gminnych i powiatowych. Być może i wyżej..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię