Castorama w Mysiadle

0

W Mysiadle, nieopodal Selgrosa, sieć marketów budowlanych chciałaby uruchomić jeden ze swoich sklepów.

W  dniu 06 lutego 2020 r. na wniosek Castorama Polska Sp. z o.o. w Gminie Lesznowola zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie budynku handlowo – usługowego wraz z parkingami, zagospodarowaniem terenu, infrastrukturą techniczną i wewnętrzną komunikacją na działkach nr ew. 234/2, 235/2 i 242/19 w obrębie KPGO w Mysiadle. Taką informację podał do wiadomości publicznej w BIP zastępca wójta Marcin Kania.

Z dokumentacją w sprawie planowanej inwestycji można zapoznać się w Referacie Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Lesznowola (I piętro, pok. 103) w godzinach: poniedziałek 9.30 – 17.30, wtorek – piątek 8.00 – 16.00.

Standardowo zainteresowani mają możliwość składania uwag do planowanej inwestycji w kontekście jej oddziaływania na środowisko w ciągu 30 dni. W zawiadomieniu termin składania uwag nie został podany. Nie wiadomo więc czy liczy się od dnia wszczęcia postępowania, czyli 6 lutego, czy też od dnia publikacji zawiadomienia – 19 lutego.

Castorama to francuska sieć marketów budowlano-remontowych oferujących produkty potrzebne do urządzenia domów i ogrodów. W Polsce działa już 80 sklepów sieci, z czego  5 w Warszawie.