Całkiem nowy targ

0
304

Gmina podjęła pierwsze kroki do liftingu miejskiego targowiska przy ul. Jana Pawła II.
W związku z tym, że prace przy budowie Centrum Edukacyjno-Multimedialnego powinny niebawem wystartować gmina rozpoczęła też starania o modyfikację sąsiadującego z przyszłym budynkiem szkoły targowiska. Ideą przyświecającą włodarzom miasta od kilku lat jest zmiana charakteru całego tego obszaru. Koncepcja budowy CEM obejmowała również unowocześnienie sąsiedniego placu targowego.
Istniejące obecnie na tym terenie budynki mają zniknąć. Część placu targowego ma być przykryta wiatą, która nie tylko pozwoli na handel niezależnie od pogody, ale ma również zapewnić warunki do organizacji imprez plenerowych typu wystawy czy festyny. Wzdłuż projektowanego przedłużenia ulicy Żytniej w kierunku Perełki powstaną pawilony handlowe. Przewidziano także budynek gospodarczo-biurowy z ogólnodostępnymi toaletami. Cały teren ma pomieścić około 500 stanowisk handlowych, zostanie wyposażony w oświetlenie i nagłośnienie. Nie zabraknie parkingu wraz z miejscami postojowymi dla rowerów.
Obecnie trwa przetarg, który ma wyłonić pracownię, która opracuje projekt architektoniczny nowego targu. Na to zadanie gmina zabezpieczyła 60 tys. złotych. Kiedy projekt miałby zostać zrealizowany na razie nie wiadomo, w Wieloletniej Prognozie Finansowej póki co mowa jest tylko o projekcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię