Burmistrz Piaseczna zabrał głos w sprawie strajku kobiet

0
1661

Burmistrz Daniel Putkiewicz wyraził zrozumienie i solidarność z protestującymi. Zaapelował też o unikanie aktów wandalizmu.

Burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz w środę wieczorem opublikował na swoim oficjalnym profilu na facebooku film, w którym wyraził zrozumienie dla osób protestujących od tygodnia na ulicach miast.
– Rozumiem i czuję te same emocje związane z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego -napisał. – Nie jestem jednak zaskoczony sytuacją. Od lat obserwuję próby obecnej władzy, dzielenia naszej wspólnoty i zawłaszczanie kolejnych obszarów naszego życia. Od politycznego zawłaszczania instytucji takich jak Trybunał Konstytucyjny czy sądy, poprzez ograniczanie roli samorządów, aż do ingerencji w nasze życie prywatne i ograniczenie praw kobiet.
Podkreślił, że Piaseczno to miasto ludzi wolnych, energicznych, tolerancyjnych i otwartych. I zaapelował o pokojowy charakter protestów, unikanie agresji oraz aktów wandalizmu.
– Naszą bronią nie powinna być agresja i dewastacja naszej wspólnej przestrzeni. Naszymi wrogami nie są mury i budynki. Wandalizm ograniczy skuteczność naszego protestu.
Protestujmy głośno, protestujmy odważnie, ale z szacunkiem dla odmiennych poglądów i z szacunkiem dla drugiego człowieka, bo walczymy także o jego wolność – zauważył.

Czytaj także: Kobiety zablokowały drogi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię