Burmistrz odniósł się do „okultyzmu”

0
318

Burmistrz Daniel Putkiewicz odpowiedział na interpelację radnych dotyczącą rzekomego promowania okultyzmu na plakacie reklamującym spotkanie z youtuberką.

Do interpelacji, która po naszej publikacji „Niezrozumiany gest” odbiła się szerokim echem w ogólnopolskich mediach, odniósł się jej adresat – burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz. W odpowiedzi skierowanej do autorów interpelacji Renaty Mirosław oraz Pawła Poncyljusza wyjaśnia znaczenie gestu, który pokazała na plakacie Weronika Szymańska (Billie Sparrow).

– Państwa oskarżenia są bezpodstawne, a wręcz niestosowne, szczególnie w kontekście osób niesłyszących – pisze Putkiewicz. – W Polsce szacuje się, że aż 50 tys. osób nie słyszy, a około miliona osób ma poważne problemy ze słuchem. W kancelarii Urzędu Miasta stosujemy specjalny system transkrypcji  wideo dla osób głuchych i w naszych działaniach staramy się propagować przezwyciężanie barier dla osób z niepełnosprawnościami – wyjaśnia.

Burmistrz podkreślił, że zdjęcie do plakatu pochodziło od bohaterki zorganizowanego w Bibliotece w CEM spotkania.

Do odpowiedzi zostały dołączone zdjęcia plakatu oraz innych osób pokazujących ten sam gest, który w języku migowym oznacza „I love you” (kocham cię), a który radni Prawa i Sprawiedliwości zinterpretowali jako znak szatana.