Budżet partycypacyjny na start

0
272

Poznaliśmy harmonogram kolejnej edycji budżetu obywatelskiego Konstancina-Jeziorny. Kiedy możemy zgłaszać nasze projekty?

Rokrocznie samorządy przeznaczają fragment budżetowego „tortu” na inicjatywy zgłoszone przez mieszkańców. Rewitalizacja placu zabaw, budowa budek lęgowych dla ptaków czy zakup sprzętu dla ochotniczych straży pożarnych – to tylko niektóre z pomysłów realizowanych w ramach budżetu obywatelskiego.

Konstanciński magistrat ogłosił właśnie harmonogram kolejnej edycji budżetu partycypacyjnego. W tym roku nabór projektów wystartuje 10 maja i potrwa prawie do 28 maja. Swoje pomysły mieszkańcy będą mogli zgłaszać zarówno przez Internet, jak i drogą tradycyjną. Później, od 7 do 30 czerwca, nad zgłoszonymi zadaniami pochyli się komisja, która przeanalizuje i oceni projekty pod kątem formalnym i merytorycznym, w tym możliwości ich realizacji. Listę projektów dopuszczonych do głosowania poznamy do 15 lipca.

Głosowanie we wrześniu

Na zadania, które przejdą weryfikację, będziemy głosować od 1 do 15 września. Wyniki plebiscytu poznamy najpóźniej do 28 września, zaś zwycięskie projekty będą zrealizowane w 2022 roku.

Na realizację budżetu obywatelskiego władze Konstancina zaplanowały kwotę 400 000 zł. Środki zostaną podzielone: 300 000 zł na projekty inwestycyjno-remontowe i 100 000 zł na pozostałe. Maksymalna kwota zadania inwestycyjnego nie może przekroczyć 100 000 zł, zaś w przypadku pozostałych projektów – 25 000 zł.

Czytaj również: Kup sobie wóz strażacki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię