Budżet partycypacyjny Góry Kalwarii – znamy wyniki

0
301

Spośród 10 projektów wyłonionych w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego gminy, aż 4 dotyczą sołectwa Dobiesz.

Zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone do budżetu partycypacyjnego Góry Kalwarii na 2022 rok. Mieszkańcy mieli do wyboru 16 projektów, na które mogli głosować w ramach puli wynoszącej 400 tys. zł. Jako że średni koszt większości zadań wynosił kilkadziesiąt tysięcy złotych, w jednym głosowaniu można było wybrać kilka projektów.

W efekcie w przyszłym roku realizacji ma się doczekać 10 ze zgłoszonych pomysłów. Wśród nich aż 4 dotyczą Dobiesza. Dzięki aktywnemu udziałowi mieszkańców w głosowaniu, sołectwo zyska nowy chodnik wzdłuż ul. Szkolnej i nowe oświetlenie na ul. Wolskiej. Ponadto na placu zabaw przy Szkole Podstawowej im. kard. S. Wyszyńskiego pojawi się nowa, przyjazna nawierzchnia. Tam również zostanie zrealizowany czwarty zwycięski projekt: organizacja Dnia Dziecka.

Z wyników głosowania mogą również cieszyć się mieszkańcy Czaplina, gdzie stanie tężnia solankowa. Powody do radości mają także kibice Orła Baniocha – na stadionie pojawi się elektroniczna tablica wyników LED. Mieszkańcy zagłosowali także za zakupem wyposażenia do ratownictwa drogowego dla OSP Baniocha.

W ramach budżetu partycypacyjnego gmina zakupi również 3000 tzw. kopert życia, czyli pakietów do przechowywania najważniejszych informacji medycznych. Koperty trafią do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych. Dzięki tej inicjatywie w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia ratownicy szybko uzyskają informacje niezbędne przy prawidłowym udzielaniu pomocy.

Warto również wspomnieć, że kilka dni temu poznaliśmy wyniki głosowania w budżecie obywatelskim powiatu piaseczyńskiego. Tu również górą Dobiesz – do realizacji zakwalifikował się projekt budowy chodnika wzdłuż ul. Leśnej. Ponadto mieszkańcy Góry Kalwarii wybrali w głosowaniu organizację mikołajek dla dzieci oraz spotkania wigilijnego dla seniorów, połączonego z wręczeniem świątecznych podarunków.

Czytaj również: Kolejne samochodowe śmieci w lesie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię