Budowlanka znów ma internat

209

Powiat przywrócił po 12 latach do istnienia internat w Zespole Szkół Zawodowych im. Marszałka Franciszka Bielińskiego przy ul. Budowlanych 14 w Górze Kalwarii.

Na razie za sumę 700 tys. złotych wyremontowano jedno piętro budynku i otoczenie szkoły. Uczniowie mają teraz do dyspozycji 14 dwuosobowych pokoi, łazienki oraz przestronną świetlicę z aneksem kuchennym. Internat z założenia ma służyć nie tylko uczniom „budowlanki”, ale wszystkim chętnym wybierającym naukę w Górze Kalwarii. Kilka dni temu została też uruchomiona szkolna stołówka, z której będą mogli korzystać przyszli mieszkańcy szkolnego internatu oraz uczniowie i pracownicy szkoły.
– Wierzę, że nowoczesny i komfortowy internat będzie dodatkowym argumentem dla uczniów wybierających naukę poza miejscem zamieszkania. Mogą na tym zyskać nie tylko nasze kalwaryjskie szkoły średnie, ale też samo miasto – mówi wicestarosta Arkadiusz Strzyżewski. Starostwo ma w planach remont kolejnych pięter, w celu utworzenia nowych sal dydaktycznych.