Budowa ronda i objazdy

5
2164

Rozpoczyna się budowa ronda w Zgorzale. Kierowców czekają spore utrudnienia w ruchu. Gmina wyznaczyła objazdy.

Jak informuje gmina Lesznowola, w najbliższych dniach wykonawca, który ma przebudować skrzyżowanie aż 7 ulic w Zgorzale, powinien rozpocząć prace. Obecnie do skrzyżowania dochodzą ulice: Kielecka, al. Zgody, ul. Kukułki, ul. Jaskółki, ul. Dzikiej Róży, ul. Mieczyków oraz wyjazd spod sklepu przy końcu ul. Frezji. Po wybudowaniu do ronda będzie dojeżdżać już tylko 5 dróg. Ulica Dzikiej Róży nie będzie miała zapewnionego połączenia z rondem. Jak wynika z projektu stałej organizacji ruchu, planowane jest stworzenie połączenia między ul. Dzikiej Róży i ul. Mieczyków. Z kolei z ulic Frezji i Przepiórki będzie można wjechać w ulicę Kukułki. Od tego połączenia będzie też wjazd na parking pod sklepem.

Gmina informuje, że w czasie budowy będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu. Informacja o terminie wprowadzenia objazdów ma się pojawić na znakach drogowych. Objazd, który wyznaczono dla mieszkańców tego rejonu Zgorzały, ma przebiegać od ul. Krasickiego ul. Cisową, al. Zgody, a dalej specjalnie utworzonym przejazdem do ul. Jaskółki. Kierowcy jadący na dalsze ulice mają poruszać się ulicami Gogolińską, Kormoranów i Kukułki. Jak wynika z zamieszczonej na stronie gminy grafiki z czasową organizacją ruchu, ulica Mieczyków ma być skomunikowana z ul. Dzikiej Róży i jest to „opaska wynikająca z innej inwestycji i innego projektu”.

Zgodnie z przetargiem wykonawca ma na realizację zadania 210 dni. W budżecie finansowanie zapisano na rok bieżący i przyszły, ale na wiosnę radny Grzegorz Gąsowski zapewniał, że budowa zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku. Inwestycja będzie kosztowała 1,5 mln złotych.

Czytaj również: Skrzyżowanie na wyniesieniu

5 KOMENTARZE

  1. Niech się puknie ten co wymyślił wybudowanie tak dużego osiedla wśród pól, gdzie nie była planowana żadna infrastruktura. Wszelkie żale to do developerów a nie do gminy.

    • Gdyby gminie nie było na ręke taka duża liczba nowych podatnikow to by zablokawali jednym ruchem budowe kolejnych czworaków i bloków. Bo nie uwierze że zanim sie zoorientowali to powstały osiedla na kilka tysiecy mieszkańców

      • Pozwolenia na budowę wydaje powiat a nie gmina. Ale powiat ma gdzieś gminę Lesznowola i woli wydawać kasę na inwestycje na terenie Piaseczna. Zobacz ile masz np. ścieżek rowerowych przy drogach powiatowych na terenie gminy Lesznowola?! Ile masz publicznych szkół średnich na terenie gminy Lesznowola?! To są zadania powiatu. I takich tematów jest sporo. Zgorzała, Nowa Wola, Nowa Iwiczna to dla powiatu tylko miejscowości tranzytowe do i z Piaseczna.

  2. Niech sie puknie dwa razy mocno w głowe ten kto to wymyslił, zamknąć gigantyczne osiedle bez dróg dojazdowych na 210 dni…. Ludzie zjedzą urzędników już po kilku dniach… taka przebudiowę można zrobić gdyby BYŁA ulica Gogolińska (chocby przejedna ) oraz ulica Wilgi to wtedy mozna by sie było bawić w budowe jak dla mnie niepotrzebnego ronda i kosmetyke. i to jeszcze na okres przypadający na jesien zimie i wiosne wszyscy bedą brodzili po kolana w błocie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię