Broń, narkotyki i łapówka

150

Kontrola drogowa zakończyła się aresztem. 27-latek posiadał broń palną, amunicję, znaczną ilość narkotyków, a także skradzione narzędzia budowlane o wartości 50 tysięcy złotych.

Działania operacyjne podjęte przez funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego piaseczyńskiej policji zakończyły się zatrzymaniem w czasie kontroli drogowej kierowcy mitsubishi. Okazało się, że 27- latek nigdy nie posiadał prawa jazdy. Próbował wręczyć policjantom kilka tysięcy złotych, które miał przy sobie, by ci odstąpili od czynności służbowych. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Kryminalni sprawdzili też miejsce zamieszkania osadzonego.

– Tu okazało się, że oprócz ujawnionych 230 gramów amfetaminy i 250 gramów marihuany w mieszkaniu była też broń i amunicja. Ponadto na przyległym do domu terenie „odnalazły się” skradzione w ostatnim czasie urządzenia budowlane o wartości 50 tysięcy złotych – informuje rzecznik KPP Piaseczno nadkom. Jarosław Sawicki. Mężczyzna usłyszał łącznie cztery zarzuty karne. Sąd przychylił się do wniosku o trzymiesięczny areszt tymczasowy. Jak podkreśla policja, sprawa ma charakter rozwojowy.

 

fot. kpp piaseczno