Bogusław B. poszukiwany przez piaseczyńską policję

0
2615

Znany aferzysta, główny architekt afery Art-B Bogusław B. ukrywa się przed organami sprawiedliwości. Poszukują go funkcjonariusze piaseczyńskiej komendy.

Nazwisko Bogusława B. cała Polska poznała na początku lat 90. w związku z aferą Art-B. Biznesmen został wówczas skazany na karę pozbawienia wolności. Z więzienia wyszedł w 2004 roku. Krótko po opuszczeniu zakładu karnego założył kolejną spółkę – Digit Serve Ltd, która w rzeczywistości okazała się piramidą finansową. Przez działalność spółki 170 inwestorów straciło łącznie ponad 33 mln zł. W 2015 sąd w Warszawie skazał Bogusława B. na karę 5 lat więzienia. Miał też zwrócić pieniądze pokrzywdzonym. B. złożył odwołanie do Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Ten uchylił wyrok, jednak gdy sprawa wróciła do pierwszej instancji, sędzia zdecydował o nałożeniu na biznesmena surowszej kary. Tym razem wyrok wynosił 6 lat pozbawienia wolności. B. znów odwołał się od wyroku.

Jednocześnie w kwietniu 2014 roku Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście postawiła Bogusławowi B. kolejny zarzut, tym razem związany z praniem pieniędzy. Przez ręce aferzysty miało przejść wówczas ok. 11 milionów złotych. W 2019 roku zapadł wyrok w tej sprawie, skazujący Bogusława B. na 6 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie również do Sądu Apelacyjnego wpłynęło odwołanie.

Jak udało się dowiedzieć redakcji TVN24, Bogusław B., który początkowo regularnie stawiał się na rozprawy, w pewnym momencie przestał pojawiać się w sądzie. W kwietniu ubiegłego roku sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu aferzysty. Do tej pory jednak nie udało się doprowadzić go do aresztu. Co jednak ciekawe, nazwisko B. nie figuruje w policyjnej bazie osób poszukiwanych. Co więcej, szukaniem Bogusława B. nie zajmują się specjalne zespoły poszukiwawcze Komendy Głównej Policji ani Komendy Stołecznej Policji. Śledztwo dziennikarzy TVN24 prowadzi do Piaseczna. Okazuje się, że poszukiwania Bogusława B. prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie.

– Na ten moment nie możemy udzielić żadnej informacji na temat działań prowadzonych w sprawie tej osoby – mówi nam rzecznik KPP nadkom. Jarosław Sawicki. Potwierdza jednak, że funkcjonariusze zajmują się poszukiwaniami Bogusława B.

Czytaj również: Wzrośnie wysokość mandatów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię