Biedronka otwarta w niedziele niehandlowe?

0
1597

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci sklepów Biedronka w Polsce, rozpoczął właśnie testy usług pocztowych w niektórych lokalizacjach. Dzięki tej współpracy sklepy z czerwoną biedronką w logo będą mogły być otwarte w niedziele niehandlowe.

To eksperyment, który być może zostanie wprowadzony na stałe w całej sieci. Dzięki współpracy, którą nawiązała Poczta Polska z firmą Jeronimo Martins Polska, będzie możliwe otwarcie sklepów sieci Biedronka w niedzielę. Aktualne przepisy zawierają wyjątek, z którego korzysta obecnie m.in. Żabka. Zgodnie z prawem, ustawą, handel w niedzielę mogą prowadzić obiekty, w których realizowane są usługi pocztowe.

– Od ponad 2 lat klienci Poczty Polskiej mogą odbierać przesyłki z automatów paczkowych, zlokalizowanych w sklepach Biedronka. Dostrzegając wzrastającą popularność odbiorów przesyłek w punktach i automatach, Spółka wraz z Jeronimo Martins Polska S.A., podjęły decyzję o testowym poszerzeniu dotychczasowej współpracy. W jej rezultacie odbiór przesyłek możliwy będzie bezpośrednio w sklepach Biedronka przy okazji codziennych zakupów – przekazała Poczta Polska.

Usługi pocztowe zostały wprowadzone w Biedronkach, w ramach testu m.in. przy ul. Skoroszewskiej 5B w Warszawie.

Jeżeli testy prowadzone przez obydwie spółki powiodą się, to prawdopodobnie wszystkie sklepy sieci Biedronka zostaną otwarte w niedziele bez handlu w całej Polsce.

Przypominamy, że w tym roku zrobimy zakupy tylko w trzy niedzielę:

  • 29 sierpnia;
  • 12 grudnia;
  • 19 grudnia;

Jednak otwarcie Biedronek może nie dojść do skutku. Obecnie rządzący pracują nad nową ustawą, która ma załatać lukę pozwalającą sklepom na otwieranie swoich placówek w dni bez handlu.

Według doniesień medialnych: rząd zamierza wprowadzić nowelizację przepisów w taki sposób, który umożliwi wejście zaktualizowanej ustawy w życie tuż przed końcem wakacji. Zgodnie z jej treścią sklepy prowadzące działalność pocztową w niedziele niehandlowe musiałyby uzyskiwać ponad 50% zysków z tej działalności.

Czytaj również: Koniec z paleniem na balkonach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię