Biblioteka wraca na Świetlicową

0
319

Od 11 stycznia główna siedziba konstancińskiej biblioteki będzie znów działać na ul. Świetlicowej 1. Tymczasowa filia w Mirkowie zakończyła działalność.

Po nieco ponad dwóch latach biblioteka wraca do dawnej siedziby. Budynek książnicy przeszedł gruntowny remont. – Na czytelników czeka sporo zmian i nowości. Dzięki wygospodarowaniu dodatkowej powierzchni na potrzeby wypożyczalni przeznaczone zostały trzy przestronne pomieszczenia oraz jedno na spotkania autorskie. Placówkę wyposażono też w nowe meble – informuje magistrat.

Otwarcie głównej biblioteki jednak nie wszystkich ucieszyło. Na czas remontu książnica funkcjonowała na ul. Mirkowskiej 39a. Teraz filia zostanie zamknięta mimo protestów mieszkańców Mirkowa, którym dogodna lokalizacja ułatwiała dostęp do księgozbiorów. Liczyli na to, że po przeniesieniu głównej siedziby pod dawny adres, na Mirkowskiej powstanie filia biblioteki. Argumentowali, że Mirków jest dużym osiedlem i placówka, w której można nie tylko wypożyczyć książkę, ale również skorzystać z Internetu czy poczytać prasę, jest tu bardzo potrzebna. Z wnioskiem w tej sprawie kilkakrotnie zwracała się do burmistrza mirkowska radna Alfreda Konopka. Apele były jednak bezskuteczne. – Nie widzę żadnego uzasadnienia, żeby w tej chwili otwierać kolejną filię biblioteki w gminie Konstancin-Jeziorna – mówił nam wiosną burmistrz Kazimierz Jańczuk. Ostatecznie placówkę w Mirkowie zamknięto w listopadzie.

Biblioteka przy ul. Świetlicowej będzie czynna w poniedziałki i wtorki w godz. 14.00-18.00, w środy i czwartki w godz. 13.00-17.00, zaś w piątki w godz. 8.00-12.00. W związku z reżimem sanitarnym użytkownicy nie będą na razie mieli bezpośredniego dostępu do półek z książkami. Liczący 35 tys. tytułów księgozbiór będzie sukcesywnie udostępniany mieszkańcom. Placówka zachęca do zamawiania książek telefonicznie pod numerem 22 484 25 52 lub mailowo na adres .

Czytaj również: Znamy Słowo Roku 2020

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię