Bezpłatna profilaktyka

0
416

Mieszkanki Tarczyna będą miały możliwość bezpłatnego badania mammograficznego. Mammobus odwiedzi gminę w połowie maja.

Według analiz ekspertów, rak piersi stanowi aż 25% wszystkich nowotworów złośliwych wykrywanych u kobiet. Późna diagnoza może poważnie utrudnić walkę z chorobą. Dlatego tak ważne są regularne badania, szczególnie po ukończeniu 40. roku życia. Nieocenioną pomoc w profilaktyce nowotworowej piersi jest mammografia, która pozostaje jedną z najlepszych metod wykrywania potencjalnie niebezpiecznych guzów.

Aby zachęcić Polki do regularnych badań, od lat w kraju prowadzony jest Program Profilaktyki Raka Piersi, w ramach którego kobiety mogą bezpłatnie wykonać mammografię. W maju taką możliwość będą miały mieszkanki Tarczyna znajdujące się w grupie wiekowej 50-69 lat. Badanie jest adresowane do pań, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii w ramach NFZ. Mogą z niego skorzystać również kobiety są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Czytaj także: Paszport covidowy – przepustka do wolności?

Mammobus pojawi się pod Tarczyńskim Centrum Zdrowia 18 i 19 maja. We wtorek będzie działać w godzinach 11.00-17.00, zaś w środę – 10.00-16.00. Zapisy na badania odbywają się telefonicznie pod numerem 58 666 24 44 oraz poprzez stronę internetową www.mammo.pl/formularz. Warto zabrać ze sobą zdjęcia z poprzedniej mammografii.

Badania będą prowadzone z zachowaniem reżimu sanitarnego. Jednocześnie w pracowni będą mogły przebywać maksymalnie trzy pacjentki. Przed badaniem pracownicy zmierzą nam temperaturę i poproszę o wypełnienie krótkiej ankiety. Musimy również pamiętać o dezynfekcji rąk i zasłanianiu ust i nosa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię