Bez dotacji, zgodnie z planem

576

Przebudowywana ulica Millenium w Głoskowie jest już przejezdna, ale inwestycja zakończy się dopiero w przyszłym roku.

Chodzi o odcinek drogi łączący trasy na Grójec i Tarczyn. Wprawdzie odkąd uruchomiono rondo w Gołkowie i Jazgarzewie, alternatywny przejazd przez Jeziorkę stracił nieco na znaczeniu, ale część kierowców chętnie korzysta z mało uczęszczanej drogi, omijając zatłoczone skrzyżowania. Trwająca przebudowa ul. Millenium to ostatni etap prac na powiatowej drodze, które rozpoczęły się w 2015 roku od modernizacji mostu między Głoskowem a Bogatkami. Obecna inwestycja rozpoczęła się na początku roku i zgodnie z harmonogramem ma się zakończyć w marcu 2020 roku.

– Chcieliśmy przyspieszyć tę inwestycję i zakończyć jeszcze w tym roku dzięki dotacji z funduszu drogowego – mówi starosta Ksawery Gut. – Jednak jak już wiadomo, mimo że w lipcu otrzymaliśmy z Urzędu Wojewódzkiego informację, iż nasze dwa zadania zostały zarekomendowane do dofinansowania, zniknęły z listy po konsultacjach w Kancelarii Premiera.

W tej sytuacji pozostałe prace, których finansowanie przewidziano w kolejnym roku budżetowym, muszą poczekać na realizację.

– Trzeba jeszcze położyć drugą warstwę podbudowy z asfaltu i zrobić ścieżkę rowerową – wymienia Ksawery Gut. – Skoro na razie nie są prowadzone prace budowlane, ruch może się odbywać bez przeszkód.

W ramach zadania, za które wykonawca otrzyma 3,9 mln złotych, droga zyska odwodnienie, oświetlenie, asfaltową nawierzchnię oraz ciąg pieszo-rowerowy.

Jak poinformował nas starosta, w ramach inwestycji pokryty asfaltem zostanie również gruntowy fragment drogi za mostem, po stronie Bogatek. Z niezrozumiałych dla kierowców względów, kilkadziesiąt metrów na wysokości leśniczówki pozostało bowiem leśną drogą, na której asfalt nie został „dociągnięty” do mostu podczas utwardzania odcinka biegnącego od strony drogi nr 722 do Grójca.