Będzie skatepark w Julianowie?

0
433

Radni wyrazili zgodę na zakup dwóch działek o łącznej powierzchni blisko 2200 m2 przy ul. Cyraneczki w rejonie tzw. placu sołeckiego.

Nieruchomość miałaby zostać przeznaczona pod budowę skateparku dla młodzieży.

– Wynegocjowana cena jest bardzo atrakcyjna, 380 zł za m2 – podkreśliła podczas sesji radna Hanna Krzyżewska. Przypomniała też, że w budżecie gminy zostały zabezpieczone środki na budowę kilku skateparków na terenie gminy, w tym na terenie Józefosławia.

Należące do osoby prywatnej działki sąsiadują z terenem rekreacyjno-rozrywkowym dla Józefosławia i Julianowa. Obecnie miejscowy plan przewiduje dla nich zabudowę jednorodzinną z usługami. Gmina jednak przygotowuje się do zmiany mpzp dla działek, które miałyby zostać przeznaczone na cele rekreacyjne, w tym skatepark.

– Ponad rok temu rozpoczęłam zbieranie podpisów w sprawie skateparku, który mógłby powstać w Józefosławiu lub Julianowie dla naszej młodzieży. Podpisało się pod nim ponad 300 osób – przypomniała Katarzyna Krzyszkowska-Sut. Po ostatecznym podpisaniu umowy na zakup działek z ich właścicielem koncepcję budowy skateparku na rogu ulic Cyraneczki i Kombatantów przygotuje piaseczyński GOSiR. Sama budowa będzie możliwa po uchwaleniu zmiany planu.

Czytaj również: Chcą przebudować skrzyżowanie przy Laminie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię