Będzie ścieżka na Puławskiej

0
469

Miasto St. Warszawa dostało dofinansowanie na ścieżkę rowerową wzdłuż Puławskiej. Ma ona powstać w ciągu dwóch lat.
W sierpniu, w 114 wydaniu PP pisaliśmy, że stolica na podstawie „Programu Rozwoju Tras Rowerowych do roku 2020” wybrała najważniejsze korytarze łączące zewnętrzne dzielnice oraz podwarszawskie gminy z centrum miasta, w tym ścieżkę wzdłuż Puławskiej, od ulicy Domaniewskiej do granicy miasta.
Po co Warszawie korytarz łączący stolicę z Piasecznem? Ma to być (w kilku miejscach stolicy już jest) alternatywa dla mieszkańców podwarszawskich gmin codziennie dojeżdżających do pracy samochodem. Im mniej samochodów wjeżdżających do Warszawy tym dla niej lepiej. W zeszłym tygodniu stężenie smogu w stolicy było tak duże, że komunikacja miejska I i II strefy była przez jeden dzień zupełnie darmowa. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak rozbudowa tras rowerowych z możliwością dojechania do przystanku bądź zintegrowanego węzła przesiadkowego transportu publicznego. Trasy wybudowane w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych będą jednolicie oznakowane. W tym numerze piszemy także o dofinansowaniu ścieżek w Piasecznie, Górze Kalwarii i Konstancinie, również w ramach ZIT.
Blisko 18-kilometrowy odcinek ścieżki wzdłuż Puławskiej ma zostać wybudowany w ciągu 2 lat. W ramach projektu złożonego przez m. st. Warszawę zostało zgłoszonych 19 zadań inwestycyjnych na łączną kwotę 110 049 204,74 zł, z czego 71 592 114,14 zł dofinansuje Unia Europejska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię