Będzie nowa droga. Połączy ul. Kościelną z ul. Czajewicza

3
1461

Niebawem powinny się rozpocząć prace przy budowie nowej drogi w centrum miasta. Połączy ona ulicę Czajewicza z ul. Kościelną.

Oferty w przetargu na budowę przedłużenia ul. Czajewicza wraz z nowym mostem nad Perełką są niższe niż przeznaczone na tę inwestycję środki. Jeśli więc dokumentacja oferentów nie będzie budzić zastrzeżeń, przetarg powinien zostać niebawem rozstrzygnięty. Zadaniem wykonawcy będzie wybudowanie nowej drogi równoległej do kanału Perełki, po jego północnej stronie. Dalej ulica będzie przebiegać tuż przed komisariatem policji i łączyć się z ulicą Kościelną. Na drugim jej końcu znajdować się będzie most nad Perełką, który połączy nową drogę z istniejącym przedłużeniem ulicy Czajewicza obok osiedla mieszkaniowego.

Droga będzie przebiegać przed komendą policji

Pierwotnie gmina planowała przebić się z drogą do ulicy Jana Pawła II.

– Tam jednak jest działka, którą być może w przyszłości będzie chciał zabudować deweloper. Wtedy ewentualnie wspólnymi siłami zbudujemy łącznik – powiedział nam burmistrz Daniel Putkiewicz. W jakim celu gmina chce zbudować tę drogę? Burmistrz tłumaczy, że w planach miejscowych droga w tym miejscu znajduje się od lat.

– Dokumentacja została przygotowana, a ze względu na atrakcyjne obecnie ceny na rynku warto zadanie to zrealizować. Ulica będzie alternatywnym połączeniem przez centrum miasta. Już teraz część kierowców wybiera przejazd przez ul. Kościelną, a dalej przebija się przez parkingi do ul. Nadarzyńskiej – zauważa Putkiewicz.

Złożone w przetargu oferty opiewają na kwoty od 2,6 do 3,5 mln zł. Zgodnie z informacjami zawartymi w ofercie przetargowej, budowa miałaby się zakończyć jeszcze w tym roku.

3 KOMENTARZE

  1. Straszne. Mialy być przy Nadarzynskiej tereny zielone , zabudowa niska -ekologiczna i park dla spacerowiczow i ściezka rowerowa a tymczasem pod oknami bedzie jeden wielki korek i smrod. Gratuluję pomysłu.

  2. Dzień dobry,
    A jaka jest szansa na dodatkowy most nad Jeziorką, czyli połączenie ulicy Świętojańskiej z Rybacką w Żabieńcu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię