Wydrukuj tę stronę

Będzie boisko

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo przy osiedlu Grapa powstanie wielofunkcyjne boisko do gry w piłkę. Rada miejska przyznała 20 tysięcy złotych na koncepcję i projekt.


Obecnie młodsi mieszkańcy osiedla nie mają miejsca, w którym mogliby aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, grając w piłkę. Postanowili oni zmienić tę sytuację i wystosowali petycję.
– Zgłosił się do mnie młody mieszkaniec, który poinformował mnie o swoim pomyśle budowy na Grapie boiska do piłki nożnej, a także wystosowaniu specjalnej petycji do władz miasta z prośbą o poparcie – mówi nam radny Tomasz Nowicki.
Na pomysł pozytywnie zareagował Burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk, który wystąpił z inicjatywą budowy boiska. 13 kwietnia, w czasie sesji, rada miejska przyznała 20 tysięcy złotych na projekt boiska. Jego wykonanie ma kosztować 100 tysięcy złotych. Boisko ma powstać przy oczku wodnym. Mimo pozytywnej decyzji mieszkańcy zastanawiają się, dlaczego obiekt nie mógłby zostać wybudowany w innej lokalizacji. Konkretnie interesuje ich teren dawnego placu zabaw.
– Spotkałem się z tym młodym człowiekiem po sesji, na której podjęliśmy decyzję o boisku, a on mi wskazał, że chcą budowy boiska na placu, gdzie kiedyś funkcjonował plac zabaw i są po nim jeszcze pozostałości – kontynuuje Tomasz Nowicki. – Jestem w trakcie ustalania, czy na tym terenie jest możliwe posadowienie tego typu architektury, nie mniej burmistrz na sesji wskazał, że oprócz zaproponowanej przez niego lokalizacji, na Grapie nie ma podobnego miejsca do budowy boiska.
Z pewnością będziemy monitorować sytuację.