Będą pieniądze, będzie kontynuacja przebudowy drogi

0
952

Dobiega końca przebudowa drogi powiatowej między Sobikowem a Sierzchowem. Powiat chciałby przebudować również dalszy odcinek biegnący aż do Chojnowa.

Powiatowa droga pozwala dojechać od drogi krajowej 79 aż do krajowej 50. Przez wiele lat, aż do wybudowania obwodnicy Góry Kalwarii była zresztą popularnym skrótem, który pozwolił ominąć gigantyczne korki w mieście osobom, które chciały jechać krajową 50 na drugą stronę Wisły lub 79 w kierunku Sandomierza. Nawierzchnia drogi pozostawia sporo do życzenia, a dodatkowo tylko na niewielkich fragmentach istnieją chodniki. Powiat w tym roku podjął się przebudowy tej drogi na odcinku od Sobikowa do przejazdu kolejowego w Sierzchowie.

fot. Piotr Lis

– Jezdnia została poszerzona, aby po obu jej stronach mógł się odbywać ruch pieszy i rowerowy – wyjaśnia starosta Ksawery Gut. – Przy cmentarzu i szkole w Cendrowicach budujemy ciąg pieszo-rowerowy, żeby było jeszcze bezpieczniej.

Powiat chciałby kontynuować przebudowę tej drogi aż do Chojnowa, wraz z przebudową wiaduktu. To jednak wymaga sporych nakładów. Inwestycję tę jednak powiat zgłosił do Polskiego Ładu.

Nowa nawierzchnia kończy się tuż za wiaduktem

Rozbudowę drogi powiatowej nr 2816W od wiaduktu PKP w Sierzchowie wraz z jego przebudową do Dobiesza oraz remont tej drogi od Dobiesza do Chojnowa powiat szacuje na blisko 12 mln zł. Jeśli inwestycja otrzyma dofinansowanie, będzie mogła zostać zrealizowana szybko. Jeśli nie, prawdopodobnie będzie realizowana etapami w ciągu kilku lat.

Czytaj również: Traktory, policja i helikopter – trwa protest rolników na DK50

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię