Basen w Zalesiu Górnym nie tak szybko

0
3469

Inwestor chciałby otworzyć nową atrakcję jak najszybciej. Powiat zwraca jednak uwagę, że wcześniej powinien dopełnić formalności.

O powstającej w Zalesiu Górnym konstrukcji pisaliśmy przed trzema tygodniami. Ostatnio w mediach inwestor informował, że chciałby otworzyć aquapark na terenie dawnego Ośrodka Wisła już w najbliższy weekend. Tymczasem w starostwie powiatowym dowiedzieliśmy się, że powiat sprzeciwił się realizacji tej inwestycji w trybie zgłoszenia.

Konstrukcja nie jest tymczasowa

– Dzierżawca dokonał zgłoszenia inwestycji jako obiektu tymczasowego i otrzymał decyzję odmowną – informuje starosta Ksawery Gut. W związku z tym, że inwestor rozpoczął prace nie czekając na decyzję powiatu w określonym przepisami terminie, starosta zwrócił się do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z wnioskiem o kontrolę prowadzonych prac. PINB ma możliwość zatwierdzenia inwestycji, która jest traktowana jako przebudowa basenu.

– Przeprowadziliśmy kolejną kontrolę i w związku z tym, że na terenie pojawił się nowy elementy wystąpiliśmy do inwestora z wnioskiem o uzupełnienie inwentaryzacji wykonanych robót – informuje inspektor Szymon Krajewski z PINB. – Po otrzymaniu dokumentów poddamy je analizie a w razie konieczności poprosimy o ich uzupełnienie o ocenę geotechniczną czy obliczenia wytrzymałościowe konstrukcji fundamentu. Jeśli dokumentacja nie będzie budzić zastrzeżeń – zatwierdzimy przebudowę.

Dokumenty muszą być w porządku

Szanse, by stało się to w ciągu najbliższych dni teoretycznie są. Wszystko zależy od tego jak szybko inwestor dostarczy dokumentację, czy będzie ona kompletna i nie wzbudzi wątpliwości nadzoru budowlanego.

Część mieszkańców ma obawy związane z bezpieczeństwem wielkiej konstrukcji, która została posadowiona w niecce basenu.

– Inwestor zapewnił nas, że instalacja posiada niezbędne atesty, a podczas użytkowania pracownik będzie pilnował, czy użytkownicy korzystają z konstrukcji zgodnie z regulaminem – powiedział nam w czerwcu wicestarosta Zdzisław Lis. Powiat jest bowiem zarządcą terenu, który został wydzierżawiony spółce Samochody Filmowe w 2017 roku na okres 17 lat.

Czytaj również: Fontanna w Piasecznie już działa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię